GRY
 
 

Wiosna pod znakiem dziecka

20-21 marca 2010 roku w Krakowie odbędzie się II edycja Międzynarodowych Targów Dziecięcych Baby Care. Liczni wystawcy, porady fachowców i dobra zabawa, to tylko niektóre z mocnych akcentów imprezy.

Słońca! To dziś chyba najczęściej wypowiadane pragnienie rodziców i ich dzieci, które można usłyszeć podczas rozmów w parkach, na ulicach, przedszkolach i szkołach. I nie ma co się dziwić. Zima wyjątkowo długo  dawała nam się we znaki. Teraz czas na wiosnę. A ta zacznie się w tym roku z jeszcze jednego powodu wyjątkowo. Już w pierwszych jej dniach rodzice i dzieci będą mogli spotkać się na Międzynarodowych Targach Dziecięcych w Krakowie (hala WKS Wawel ul. Podchorążych 3).

Z początkiem wiosny każdy z nas myśli o zmianach – mówi Angela Post, właścicielka Agencji Post Art., organizatora targów. Zastanawiamy się, co w tym sezonie będzie modne, na co trzeba zwrócić uwagę. Tego wszystkiego dowiemy się podczas targów. Będzie okazja do zapoznania się z ofertą firm z różnych dziedzin, jak edukacja, higiena i zdrowie, bezpieczeństwo, żywność, opieka, zabawki, odzież i obuwie, czas wolny, czy meble i samochody.

Jednak profesjonalnie zorganizowane targi to nie tylko wystawcy. To także spotkania z fachowcami zajmującymi się tematyką dzieci. Dowiemy się na przykład na co zwrócić uwagę podczas zakupów zabawek, które z nich są bezpieczne, a które mniej lub wcale. Lekarze udzielą rad mamom oczekującym na narodziny pociechy, ale także rodzicom, którzy każdego dnia muszą się zmierzyć z codziennymi sprawami, rozpoznać i zapobiec różnym zagrożeniom. Dowiemy się również dlaczego chusty do noszenia dzieci są bezpieczne czy jak przewozić autem dzieci w różnym wieku. Organizatorzy zadbali, aby goście znaleźli odpowiedź na niemal każde pytanie.

Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. Przedszkole, dmuchawiec, czy gra podczas której dzieci będą mogły zdobywać punkty, które następnie wymienią na nagrody.

W katalogu targów (dostępny przy wejściu) będzie zamieszczona mapa ze stoiskami przy których dzieci wykonując jakieś zadanie, np. rzut piłką do kosza, zbierać będą żetony – wyjaśnia Angela Post. Zebrane punkty wymieniać będą na różne, specjalnie dla nich przygotowane, prezenty. 

Na imprezach dziecięcych nie może zabraknąć infrastruktury dla mamy z pociechą. Przewijalnia, mini kuchnia w której bez problemu będzie można odgrzać posiłek oraz punkt cateringowy to wszystko znajdzie się na targach. W hali na podłodze rozłożone będzie niebieska wykładzina. Tak, by mama z tatą mogli spokojnie pozwolić dziecku usiąść na ziemi.

Warto także podkreślić, że środki zebrane ze sprzedaży biletów (6 złotych) organizator Międzynarodowych Targów Dziecięcych Baby Care postanowił przekazać na cele charytatywne.Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj