GRY
 
 

Ta dziewczynka zmarła przez jednego całusa!

Wystarczy jeden pocałunek albo pogłaskanie po policzku bez wcześniejszego umycia rąk. Nie narażaj swojego dziecka na takie niebezpieczeństwo!

Niemowlę zarażone wirusem opryszczki walczy o życie w szpitalu
fot. Facebook/Nicole Sifrit
Mariana miała zaledwie 7 dni, gdy trafiła do szpitala. Przez wiele dni dzielnie walczyła o życie w szpitalu. W tym czasie jej rodzice robili wszystko, żeby uświadomić innych, jak niebezpieczne może być całowanie niemowląt w usta. Niestety Mariana zmarła, jej malutki organizm nie poradził sobie z wirusem opryszczki wargowej. 

Wirus opryszczki może być niebezpieczny

7 lipca rodzice Mariany, Nicole i Shane Sifrit, wzięli ślub. Kilka godzin po złożeniu przysięgi byli w drodze do szpitala – ich córeczka nagle przestała jeść i zaczęła tracić przytomność. Po zbadaniu dziewczynki okazało się, że jest zarażona wirusem opryszczki HSV-1. Wirus opryszczki, dla dorosłych niegroźny, w przypadku niemowląt może być śmiertelny. Rodzice Mariany od razu zostali przebadani. Badanie wykazało, że nie są nosicielami wirusa. Dziewczynka musiała się zarazić w inny sposób – przez pocałunek lub dotyk osoby zarażonej wirusem.
 

 
Większość organów dziewczynki przestała pracować już po kilku dniach w szpitalu. Niemal od początku, mimo dzielnej walki, lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Rodzice dziecka bardzo długo nie mogli się pogodzić z chorobą córeczki. Tata dziewczynki przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że zawsze miał świadomość, że takie rzeczy się zdarzają, ale nigdy nie sądził, że to będzie dotyczyć jego dziecka. Mama Mariany zaapelowała do rodziców, by nie całowali dziecka w usta i nie pozwalali na to innym. Tylko w ten sposób można zmniejszyć ryzyko zarażenia wirusem opryszczki. 

Po śmierci Mariany, jej mama umieściła na Facebooku film, który opisuje przyczynę i przebieg choroby dziewczynki.
 
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Nie całuj dziecka i nie pozwalaj na to innym!

Całując dziecko, szczególnie w usta, można je zarazić nie tylko wirusem opryszczki, ale również wirusami wywołującymi grypę czy przeziębienie. Całowanie, podobnie jak oblizywanie łyżeczki czy smoczka, może również wywołać próchnicę u dziecka. Pamiętaj, by nie narażać dziecka na niebezpieczeństwo – nie całuj go w usta i nie pozwalaj na to innym!

Zobacz także: Jak rozwija się dziecko w 33. tygodniu ciąży?

Źródło: kidspot.com.au

Ocena (2 oceny)

4.5
Doładuj
Przeładuj