Weronika Rosati
fot. Instagram

Nie tylko Rosati dostało się za takie noszenie dziecka [ZDJĘCIA]

Choć są sławni, to jednocześnie są takimi samymi rodzicami, jak my wszyscy. Jednak, gdy z chęcią wrzucają zdjęcia do sieci, zalewa ich znacznie większa fala dobrych rad i krytyki.
Dominika Bielas
Weronika Rosati
fot. Instagram
Weronika Rosati została mamą w grudniu ubiegłego roku. Aktorka chętnie wrzuca do sieci zdjęcia, dzieląc się swoją radością z macierzyństwa. Choć nie pokazuje buzi maluszka, mała Elizabeth gości na fotografiach dość często. Właśnie wrzuciła na swój Instagramowy profil kolejne zdjęcie z córeczką. Najpewniej nie spodziewała się, że wywoła ono taką burzę, a może chce pokazać, że nic sobie nie robi z opinii osób trzecich? Bo takie zdjęcie wrzuciła do sieci już kolejny raz.
Na fotografii widać uśmiechniętą aktorkę i małą Elizabeth w nosidle. Pod fotografią od razu rozgorzała dyskusja na temat tego, jak należy nosić dziecko. Internautki zwróciły aktorce uwagę, że to nie nosidło, a wisiadło, które może zaszkodzić dziecku. Znalazły się panie, które zasugerowały, że lepsza będzie chusta, lub polecały konkretne nosidła, godne polecenia.

Nie tylko Rosati się dostało, jakiś czas temu fala krytyki spadła również na Paulinę Krupińską...

a Pink została skrytykowana za gotowanie obiadu z dzieckiem na piersiach.
 

Post udostępniony przez P!NK (@pink)

To jak nie popełnić błędu?

Każdy rodzic powinien wiedzieć, że właściwe jest użytkowanie chusty czy też nosidła ergonomicznego (i tylko takiego!) Pamiętaj, że w innym wypadku ciężar dziecka opiera się na kroczu, a jego kręgosłup nie jest odpowiednio podtrzymywany. Zwisanie niczym niepodpartych nóżek wpływa niekorzystnie na ułożenie stawów biodrowych. Ważne, by nosidło posiadało wszystkie atesty, i żeby dziecko wygodnie w nim siedziało (a nie wisiało na pasku materiału między nogami). W nosidle pas między nogami jest szeroki, co zapewnia fizjologiczną pozycję ułożenia nóżek (w kształt litery M) i daje dużo lepszy punkt podparcia dla ciężaru dziecka. Pamiętaj jednak, że jeśli decydujesz się na nosidło, możesz zacząć go używać, dopiero gdy maluch zacznie siedzieć. Jeśli dziecko jest za małe, kręgosłup będzie mocno wygięty, co może doprowadzić do skrzywienia. Jeżeli zaś chcesz nosić dziecko w chuście, to pilnuj, aby materiał nie był zwinięty, a wiązanie zbyt luźne. Warto przejść szkolenie, jak robić to prawidłowo.

A waszym zdaniem to nosidło czy wisiadło? A może nikogo to nie powinno obchodzić? Napiszcie w komentarzach.

Zobacz także:
Redakcja poleca: Czy zalecane jest szerokie pieluchowanie?
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dysplazji, to obejrzyj nasz film.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy