kolka, witamina D3
fot. RF

Witamina D3 a kolka niemowlęca

Istnieje przekonanie, że witamina D wzmaga objawy kolki niemowlęcej. Sprawdź, czy to faktycznie może mieć wpływ na twoje dziecko - odpowiada ekspert.
kolka, witamina D3
fot. RF

Moja kilkutygodniowa córcia ma straszną kolkę, która nasila się po podaniu dziecku witaminy D3. Czy to możliwe, aby była ona źle przyswajana przez organizm dziecka?

Na rynku jest kilka preparatów witaminy D3, można więc zmienić stosowany obecnie na inny i obserwować córeczkę. Faktycznie witamina D, może mieć niewielki wpływ na stan układu pokarmowego, który jest niejako związany z atakami kolki niemowlęcej.
Proszę pamiętać, że witamina D3 rozpuszcza się w tłuszczach (w tym również w mleku - tym pochodzącym od matki, bo mleko modyfikowane już zostało wzbogacone w ten składnik), więc powinna być podawana bezpośrednio przed karmieniem.

Odpowiada: Katarzyna Nowicka, pediatra neonatolog, specjalista chorób dziecięcych, pracuje w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie
Redakcja poleca: Kiedy dawać dzieciom witaminę D i w jakiej dawce? Radzi ekspert [WIDEO]
Prof. Paweł Płudowski o witaminie D wie wszystko. Nam opowiedział o tym, jakie dawki wit. D3 podawać niemowlętom i dzieciom, czy latem wystarczy słońce i ile witaminy powinni przyjmować rodzice.
Oceń artykuł

Ocena 3 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy