GRY
 
 

Blog Jureczka: wizyta w żłobku

Odwiedzamy żłobek, do którego ewentualnie miałbym chodzić. Nie wiem, jak rodzice, ale we mnie budzi mieszane uczucia – niechęci z lękiem.

kolka, witamina D3
fot. RF

Wtorek

Jedziemy całą trójką odwiedzić polecany żłobek. Parkujemy samochód, rodzice przekładają mnie do wózka, i ruszamy wąską dróżką między oczkiem wodnym z jednej strony, a wściekłym psem w kojcu z drugiej.
Nie wiem, jak rodzice, ale ja za jedno i za drugie dziękuję. Uważam, że w moim wieku wystarczą mi kąpiele w wanience i sporadyczne obwąchiwanie przez psy przyjazne i zaprzyjaźnione.
Szczęśliwie docieramy do żłobka, w którym czeka już na nas umówiona pani. Nie wiem jak rodzice, ale ja się jej boję.
Jest jakoś ciemno, ponuro i nieładnie pachnie. Zabawki są podniszczone i brudnawe. Nie wiem, jak rodzicom, ale mi się nie podoba.
Pani mówi, że ma jedno wolne łóżeczko, bo „było chińskie dziecko, ale rodzice zabrali je do Wietnamu”. Przez chwilę jestem zainteresowany dalszym ciągiem historii o chińskiej mniejszości w Wietnamie, ale zdaje się, że „chińskie” oznacza ogólnie – przedstawiciela rasy żółtej. Poza tym jeśli miałbym tu trafić, to chciałbym mieć swoje łóżeczko i pościel. I nigdzie poza nie nie wychodzić.
Do samochodu rodzice idą w ciszy. Widocznie też boją się pani.
Dopiero w aucie okazuje się, że wszyscy mamy podobne odczucia. UFF!
Czyli ze żłobkiem na razie dajemy sobie spokój?!

Polecamy: Blog Jureczka - spotkanie na spacerze
Redakcja poleca: 12 zdań, których lepiej nie mówić do mam domowych [WIDEO]
Jeśli zostałaś z dzieckiem w domu, pracujesz na pełen etat! A nawet więcej – bo 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. I jest to naprawdę ciężka praca! Ty dobrze o tym wiesz. Ale inni… niekoniecznie. Czy i ty usłyszałaś kiedyś jedno z takich wkurzających zdań?

Ocena (2 oceny)

5.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami