Nowo narodzone dziecko w szpitalu
fot. Fotolia

Matka nie wyraziła zgody na odcięcie pępowiny! Sprawa trafiła do prokuratury

Decyzja matki zszokowała lekarzy. Gdy kobieta nie zgodziła się na odcięcie pępowiny, personel szpitala zawiadomił prokuraturę.
Hanna Szczesiak
Nowo narodzone dziecko w szpitalu
fot. Fotolia
W jednym z lokalnych szpitali w miejscowości Udine we Włoszech doszło do niecodziennej sytuacji – matka nie zgodziła się na odcięcie pępowiny jej nowo narodzonemu dziecku.

Nie zgodziła się na odcięcie pępowiny

Poród, jaki wybrała mama z Włoch, to tzw. poród lotosowy. Przy takim porodzie nie odcina się pępowiny – noworodek jest połączony z łożyskiem aż do samoistnego zaschnięcia pępowiny i odpadnięcia. Chociaż lekarze przekonują, że nie jest to bezpieczna metoda, wiele kobiet nalega, by rodzić właśnie w taki sposób.

Lekarze ostrzegali, że poród lotosowy niesie ryzyko zakażenia, jednak matka nie dała się przekonać. Personel zawiadomił o sprawie prokuraturę. Decyzja prokuratora była jednoznaczna – pępowinę należy jak najszybciej odciąć, aby nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia noworodka. "To smutne, że ludzie przestają się kierować wskazówkami medycznymi, a zaczynają wierzyć w przesądy i niesprawdzone informacje z internetu. Tego typu porody stają się we Włoszech coraz bardziej popularne, a ich skutki mogą być tragiczne" – wyjaśnił prokurator Antonio De Nicolo. Potwierdził również, że w każdym sporze tego typu najważniejsze jest dobro dziecka.

Co myślicie o takim typie porodu? Lekarze podjęli dobrą decyzję, informując o sprawie prokuraturę?

Zobacz także: Urodziła w domu, zjadła kawałek łożyska i... – Polka pokazuje, jak można rodzić inaczej

Źródło: wprost.pl/Huffington Post
Redakcja poleca: Czego nie lubią pasożyty – podpowiada doktor Ozimek [WIDEO]
Zastanawiasz się, czego nie lubią pasożyty? Lista takich produktów jest dość długa, więc z pewnością uda się dobrać coś, co dziecku będzie smakować. Dieta na robaki zawiera między innymi: kiszone ogórki, jogurty, pestki dyni czy niektóre przyprawy. Sprawdź, jaką dietę na pasożyty stosować: czego jeszcze nie lubi glista ludzka, lamblia i inne robaki.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy