2-latek sam wyszedł ze żłobka i nikt tego nie zauważył

Po prostu otworzył furtkę i wyszedł w stronę parkingu. Jego rodzice są przerażeni, na jakie niebezpieczeństwo narażono ich synka. Do żłobka weszła prokuratura.
Agnieszka Majchrzak
2-latek wyszedł sam ze żłobka
fot. AdobeStock
Ta historia mogłaby mieć zupełnie inny finał. Zdają sobie z tego sprawę rodzice chłopca. Wciąż są roztrzęsieni i nie mogą dojść do siebie, że ich dziecko bez opieki błąkało się po ulicy. Wiele wskazuje na to, że sprawę próbowano przed nimi ukryć, nikt ich nie poinformował o tym, co się stało. Dowiedzieli się … z internetu.

NIKT nie zauważył, że dziecko wyszło z budynku

Rzecz miała miejsce w poniedziałek, w żłobku na jednym z włocławskich osiedli. Było jeszcze rano, kiedy pani Karolina z narzeczonym przechodzili koło placówki. Zobaczyli, jak mały chłopiec otwiera furtkę i idzie w stronę parkingu. Nie było przy nim nikogo z dorosłych. Para postanowiła interweniować.
Redakcja poleca: Będzie więcej żłobków na uczelniach
Macierzyństwo nie musi oznaczać końca nauki. W ramach programu „Maluch na uczelni” w 2015 r. prawie 11 mln zł zostanie przeznaczonych na stworzenie miejsc opieki dla dzieci tych rodziców, którzy studiują lub są pracownikami naukowymi.

To nie możliwe, aby dziecko samo wyszło?

Mężczyzna poszedł do żłobka wyjaśnić sytuację. Jak podaje tvn24.pl, personel wykluczył, aby dziecko samo wyszło z budynku.
 

Narzeczeni poszli więc do przychodni obok. Tam również usłyszeli, że to niemożliwe, aby dziecko wyszło na ulicę bez opieki.
Dopiero po chwili ze żłobka wybiegły dwie kobiety - opiekunka i kucharka. Podziękowały parze za zajęcie się dzieckiem.
Jak podaje tvn24.pl, rodzice dziecka dowiedzieli się o całej sprawie z Facebooka. Mama chłopca nadal nie jest w stanie opanować emocji. Głos jej drży, jest bliska płaczu, bo ma świadomość, że ta sytuacja mogła skończyć się gorzej.

Prokuratura wyjaśnia sprawę

Tak wielkie zaniedbanie będzie wymagało wyjaśnień. Zapowiedziano kontrolę placówki. - Poprosiłem już panią dyrektor, aby opisała wszystko krok po kroku – powiedział dyrektor wydziału polityki społecznej i zdrowia publicznego w Urzędzie Miasta Piotr Bielicki.
  Na tym nie koniec, sprawę bada także Prokuratura Rejonowa we Włocławku. Postępowanie będzie prowadzone pod kątem narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osoby, na których ciążył obowiązek opieki nad chłopcem w czasie jego pobytu w żłobku. Chodzi o przestępstwo z art. 160 par. 2 Kodeksu karnego, za które grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Trudno komentować tak duże zaniedbanie. Sprawa będzie wyjaśniana, czy było to przypadek, niedopatrzenie, czy może nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Jedno jest pewne - dziecko, które rodzice zostawiają, pod profesjonalną, wydawałoby się opieką, musi mieć zapewnione pod każdym względem bezpieczeństwo i nie może mieć możliwości wyjścia z budynku. Aż strach pomyśleć co by było, gdyby chłopczyka nie zauważyła ta para przechodniów. Ta historia mogła się tragicznie skończyć.

Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Napiszcie w komentarzach.

Źródło: onet,tvn24

Zobacz też:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Dzień Ojca - już w niedzielę!

Jakim jesteś tatą?