horoskop dla dzieci, znak zodiaku, wodnik
fot. Fotolia

Wodnik

Wodnik jest indywidualistą. O wszystkim pragnie przekonać się sam.
horoskop dla dzieci, znak zodiaku, wodnik
fot. Fotolia

Jeśli Twoje dziecko urodziło się między 21 stycznia a 18 lutego, to jest zodiakalnym Wodnikiem.

"Jakie to miłe i bystre dziecko" - słyszy niejedna mama Wodnika. Maluch urodzony w tym znaku jest wyjątkowo rozgarnięty, ale też przekorny. Przy nim nie warto liczyć na przespane noce i spokojne dni. Głośno dopomina się o swoje, nie uśnie głodny albo z mokrą pieluszką.

Wodnik - intelektualista i buntownik

Już od najmłodszych lat zachowuje się nietypowo, ma dość oryginalne poglądy. Trudno nauczyć go dobrych manier, bo dla niego tradycja i rozmaite zasady są po prostu zbędne. On chce być sobą, a że akurat jego wyskoki nie spodobają się konserwatywnej babci... Niech ona się martwi, to nie jego kłopot. Jest małym buntownikiem, ale też niezwykłą indywidualnością. Wodnik ma bujną fantazję, często odpływa myślami gdzieś w dal i nie słyszy, gdy ktoś do niego mówi. Interesuje go technika, najnowsze wynalazki, parapsychologia - wszystko, co oryginalne i jeszcze nie do końca zbadane. Chętnie czyta opowieści przygodowe. Jest bardzo zdolny. Nauczyciele lubią go, choć uważają za zdolnego lenia. Rówieśnicy zaś często nie rozumieją i traktują jak dziwaka i fantastę. Chociaż mały Wodnik nie stroni od kontaktów z dziećmi, równie dobrze czuje się sam. Ma milion pomysłów na minutę, lubi żartować, często się śmieje, jest koleżeński i szczery, ale trudno mu znaleźć przyjaciela od serca. Potrafi się zbliżyć jedynie do wybitnie inteligentnych rówieśników. Denerwują go dzieci, które wolniej myślą i są mało rozgarnięte. Zobacz, co robić by rozwijać jego pasje i talenty!
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Jak z Wodnikiem postępować

Twoje dziecko nie znosi ograniczeń. Gdy chcesz mu czegoś zakazać, postaraj się wytłumaczyć swoje racje. Krzykiem nic nie wskórasz, Wodnik jest łagodny i wrażliwy, ale zmuszony do czegoś - wystawia pazurki. Nie krytykuj jego pomysłów, powiedz raczej, że jego plan się nie powiedzie, bo ma za wiele wad. Wodniczek nie znosi nudy, staraj się ciekawie wypełniać jego wolny czas. Jest łagodny i wrażliwy, ale zmuszany do czegoś, co mu nie odpowiada, zamienia się w prawdziwego tygrysa. Jeśli chcesz osiągnąć sukces wychowawczy, traktuj swego Wodnika z należyta powagą. Krytykuj mądrze, a przede wszystkim nie ograniczaj jego rozległych zainteresowań.
Jesteś ciekawa jak rozpoznać zdolne dziecko? Sprawdź!

A gdy dorośnie...

Niezależność myślenia pozwala mu spojrzeć na zwykłe sprawy z innej perspektywy, a to pierwszy krok do wielkich odkryć (prawie 70% geniuszy to Wodniki). Chce uszczęśliwiać ludzkość. Bywa roztargniony, niesłowny, ale jest lubiany w towarzystwie. Ma powodzenie w miłości, ale zwleka z zawarciem małżeństwa. Będzie dobrym partnerem, o ile współmałżonek nie okaże się zbyt zaborczy.

Co Wodnikowi przyniesie szczęście

kolory: odcienie niebieskiego, srebrzysta szarość, jasna zieleń
kwiaty: mimoza, rumianek
kamienie: granat, biała perła, opal
metal: uran
maskotki: wizerunki zwierząt cyrkowych, np. małpy, tygrysa, foki
pomyślny miesiąc: grudzień
dzień tygodnia: sobota
dni miesiąca: 8, 9, 14,19

Imiona dla dzieci spod znaku Wodnika

Imiona dla dziewczynek: Agnieszka, Aleksandra, Alicja, Barbara, Brygida, Danuta, Dorota, Elżbieta, Ewa, Justyna, Marta, Marzena, Teresa, Urszula
Imiona dla chłopów: Andrzej, Arkadiusz, Jacek, Jerzy, Konrad, Lech, Leszek, Marcin, Marek, Mariusz, Mirosław, Paweł, Seweryn, Szymon, Witold

Jesteś ciekawa jakie znaczenie kryją w sobie poszczególne imiona? Sprawdź znaczenie imion w księdze imion dla dzieci!

Znane osoby spod znaku Wodnika

Mikołaj Kopernik (ur. 19.01)
Karol Darwin (ur. 12.02)
Bolesław Leśmian (ur. 22.01)
Krzysztof Baczyński (ur. 22.01)
Wolfrang Amadeus Mozart (ur. 27.01)
James Dean (ur. 8.02)
Jennifer Aniston (ur. 11.02)
Dorota Doda Rabczewska (ur. 15.02)
Shakira (ur. 2.02)
Justin Timberlake (ur. 31.01)
Oprah Winfrey (ur. 29.01)
Renata Dancewicz (ur. 7.02)
John Travolta (ur. 18.02)
Seal (ur. 19.02)
Oceń artykuł

Ocena 5 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy