pijana matka wiozła samochodem niemowlę
fot. Fotolia

Totalnie pijana matka za kółkiem, niemowlę na fotelu obok!

To dopiero mamusia! Prowadziła auto, mając 3 promile alkoholu we krwi, sądowy zakaz prowadzenia samochodu i 3-miesięczne dziecko na przednim fotelu!
Karolina Stępniewska
pijana matka wiozła samochodem niemowlę
fot. Fotolia
Ta pani przekroczyła wszystkie nasze wyobrażenia o nieodpowiedzialności! Wybrała się na przejażdżkę samochodem ze swoim 3-miesięcznym dzieckiem. I nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie pewien szczegół. A nawet dwa szczegóły! I to wcale nie takie drobne...

Wypiła (niemało!), ale wsiadła za kierownicę

Po pierwsze kobieta miała sądowy zakaz prowadzenia samochodu do 2020 roku. Po drugie... była kompletnie pijana! W momencie zatrzymania przez policję 28-letnia matka miała 3 promile alkoholu we krwi! Również 3 – ale miesiące! – miało jej dziecko, które podróżowało z nią samochodem.

Około 18.00 policjanci otrzymali anonimowe zawiadomienie, że ulicami Wolborza (województwo łódzkie) jeździ samochód prowadzony przez pijanego kierowcę. Od razu wyruszyli na poszukiwania. Jakież było ich zdziwienie, kiedy po zlokalizowaniu samochodu, okazało się, że za kierownicą volkswagena golfa siedzi kobieta, a obok niej – na przednim siedzeniu – podróżuje niemowlę!
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Mamusia trzeźwieje w areszcie

Kobieta trafiła do aresztu, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz złamania zakazu sądowego. Grozi jej za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dziecko zostało przekazane pod opiekę ojca, a sąd rodzinny zbada sytuację dziecka. Poza tym do prokuratury wpłynie wniosek o rozpatrzenie zarzutu narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia.

Nie chcemy nawet myśleć o tym, jak mogła zakończyć się ta przejażdżka! Mamy nadzieję, że ojciec dziecka jest bardziej odpowiedzialnym rodzicem, a jeśli tak nie jest — że maluch trafi pod opiekę kogoś, kto się o niego dobrze zatroszczy. Czy kiedyś przestaną do nas w końcu docierać wiadomości o pijanych rodzicach?

źródło: TVN 24 Łódź

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy