GRY
 
 

Wolniej rośnie

Myślałaś, że maleństwo będzie spokojne i uśmiechnięte. A ono słabo przybiera na wadze, sporo płacze.


Myślałaś, że maleństwo będzie spokojne i uśmiechnięte. A ono słabo przybiera na wadze, sporo płacze. Czyżby Twój pokarm był nieodpowiedni? Zmienić go na mleko z butelki? Niekoniecznie!

Gdy maluszek jest szczuplutki, czasem słyszysz pewnie: „Na pewno dlatego, że twoje mleko jest zbyt chude i mało wartościowe. Lepiej podaj mu mieszankę”.

Nie wierz temu!

Twój pokarm jest dla malucha najbardziej wartościowy, a wszystkie mleka modyfikowane są robione na jego wzór. Nie mogą być bardziej kaloryczne ani zawierać więcej składników niż Twoje mleko.

Co robić?

Jeśli malec rzeczywiście wolniej rośnie (w pierwszych trzech miesiącach powinien przybywać na wadze minimum 120 g tygodniowo), jak najszybciej idź z nim do poradni laktacyjnej. Być może masz niewiele pokarmu lub nieprawidłowo przystawiasz malca do piersi i nie może on z niej wyssać wystarczającej ilości mleka. Na szczęście laktację da się zwiększyć, np. dzięki częstemu przystawianiu do piersi, odciąganiu mleka pomiędzy karmieniami, piciu herbatek ziołowych.
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj