Owsiak kupi łóżka dla szpitala
fot. Facebook @gniewko.oblicki / WOŚP

Koniec spania na podłodze. WOŚP wkracza do akcji!

Jurek Owsiak zareagował na zdjęcie kobiety, która śpi na podłodze pod łóżkiem szpitalnym. WOŚP wyposaży szpital w leżanki dla rodziców, aby mieli gdzie spać.
Owsiak kupi łóżka dla szpitala
fot. Facebook @gniewko.oblicki / WOŚP
Kilka dni temu ojciec 1,5 rocznego chłopca przebywającego w szpitalu w Jeleniej Górze, opublikował zdjęcie przedstawiające warunki, w jakich jego żona czuwa przy dziecku. Kobieta śpi na podłodze pod łóżkiem chorego syna.

WOŚP pomoże szpitalowi

Media zareagowały błyskawicznie na wieść o tym, że kobieta musi spać na podłodze w szpitalu. W pod internetowym postem znalazło się ponad 1,2 tys. komentarzy. Post udostępnił również Jurek Owsiak, który w komentarzu zwrócił się do ministra Radziwiłła:
 
 
Redakcja poleca: Biliśmy rekord w jednoczesnej resuscytacji WOŚP! – zobacz film
Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą liczbę osób odbyło się w piątek 16 października 2015 r., dokładnie o godzinie 12. W wydarzeniu organizowanym przez WOŚP wzięła również udział nasza redakcja. To było niezwykłe przeżycie, zresztą zobacz sama.

Już nikt nie będzie spał na podłodze

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwrócił się także do dyrektora szpitala w Jeleniej Górze. W trakcie rozmowy zapadła decyzja o zakupie brakującego sprzętu po to, aby rodzice nie musieli już spać na podłodze, czuwając przy chorych dzieciach. Rodzice chłopca, od których wszystko się zaczęło, bardzo ucieszyli się z pozytywnego rozwiązania całej sytuacji. Za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazali podziękowania zarówno Jurkowi Owsiakowi, jak i całemu WOŚP.

Jak będzie w innych szpitalach?

Problem brakujących łóżek szpitalnych nie dotyczy tylko szpitala w Jeleniej Górze. Wiele matek skarży się na nieludzkie warunki szpitalne, o czym piszemy w innym artykule. Minister Zdrowia przyznaje, że problem z wyposażeniem szpitali jest duży, ale ma nadzieje, że sytuacja wkrótce ulegnie poprawie. Minister pisze, że aktualnie trwają zmiany organizacyjne w systemie i wkrótce ma nastąpić poprawa zarówno warunków leczenia, jak i dostępu do świadczeń. „Jako lekarz zdaję sobie sprawę, że wsparcie rodziców ma ogromne znaczenie dla komfortu psychicznego dziecka, ich obecność i troska pozytywnie wpływają na proces leczenia. Niewątpliwie kwestia ta powinna zasługiwać na szczególną uwagę w szpitalach. Liczę, że kroki podjęte po mojej interwencji przez Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ doprowadzą do poprawy sytuacji. Będę przyglądał się postępom w tej sprawie”. – komentuje.

My również mamy nadzieję, że sytuacja w polskich szpitalach zmieni się na lepsze. Na razie zmiany zachodzą głównie dzięki zasłudze rodziców, którzy nagłośnili sprawę, a także dzięki błyskawicznej reakcji internautów oraz pomocy Jurka Owsiaka i WOŚP.

Czy myślicie, że w innych szpitalach, mamy czuwające przy dzieciach również będą mogły wkrótce korzystać z łóżek? Czekamy na komentarze.

Źródło: TVN24 Wrocław/Radio Wrocław 

Zobacz także: 
Oceń artykuł

Ocena 4 na 8 głosy

Zobacz także

Popularne tematy