WOŚP przekaże pieniądze ofiarom pożarów w Australii
fot. WOŚP

WOŚP przekaże pieniądze dla Australii: Jesteśmy z Wami!

„W takich momentach, zawsze solidaryzujemy się z tymi, którzy potrzebują pomocy" - napisał szef Orkiestry Jurek Owsiak do australijskiej Polonii.
Agnieszka Majchrzak
WOŚP przekaże pieniądze ofiarom pożarów w Australii
fot. WOŚP
Już w tę niedzielę 12 stycznia odbędzie się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci będą zbierane w całym kraju oraz w wielu miejscach na świecie. Także w Australii, która od października zmaga się z pożarami na niespotykaną skalę. Zniszczyły one znaczną część wschodniego wybrzeża kontynentu - zginęło kilkadziesiąt osób, spłonęło pół miliarda zwierząt i ponad tysiąc domów.

Pieniądze dla ofiar pożarów

Pomaganie potrzebującym to główna idea Orkiestry. Dlatego w obliczu potwornych pożarów w Australii, podjęto decyzję, że pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną także przekazane dla ofiar kataklizmu. Szef WOŚP poprosił australijski oddział Orkiestry, aby pieniądze zebrane podczas finału przekazano na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów. Chodzi o środki, które będą zebrane w Sydney, Parth i Melbourne.

„Dziękujemy, że gracie razem z nami i bardzo prosimy Was, aby pieniądze zebrane na miejscu podczas Finału w Australii nie były przekazywane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a zostały przesłane na rzecz działającej u Was organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów, z którymi walczycie. Będziecie wiedzieli najlepiej, jak je zagospodarować" - napisał Owsiak we wpisie zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Redakcja poleca: Biliśmy rekord w jednoczesnej resuscytacji WOŚP! – zobacz film
Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą liczbę osób odbyło się w piątek 16 października 2015 r., dokładnie o godzinie 12. W wydarzeniu organizowanym przez WOŚP wzięła również udział nasza redakcja. To było niezwykłe przeżycie, zresztą zobacz sama.

Owsiak: rozwiniemy flagę Australii w Warszawie

Owsiak chce, aby podczas niedzielnego finału popłynęła z Polski moc energii do Australii. „Wierzymy, że pokonacie żywioł, ale wiemy także, że czeka Was ogromny wysiłek, aby odbudować to, co zostało zniszczone" - podkreślił.

Podczas 28. Finału w centrum Warszawy nad głowami publiczności zostanie rozwinięta ogromna flaga Australii. Ma to być wyraz solidarności z walczącym z żywiołem kontynentem. „Niech ten sygnał będzie dla Was wzmocnieniem w Waszej walce" - napisał szef Orkiestry.

Źródło: wp.pl, Facebook

Zobacz też: 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy