WOŚP, wolontariusze, 27. Finał
fot. WOŚP, Dominik Malik

Rekord pobity! WOŚP w 27. Finale zebrał aż 175 milionów 938 tys. 717,56 złotych

W zeszłym roku zebrano tak dużą sumę pieniędzy, że w tym roku pobicie rekordu wydawało się po prostu niemożliwe. A jednak! Cieszymy się, tym bardziej że do tego rekordu przyczyniło się również Mamo, To Ja.
Aleksandra Sokalska
WOŚP, wolontariusze, 27. Finał
fot. WOŚP, Dominik Malik


Na tę liczbę w redakcji czekałyśmy z zapartym tchem. Dlatego że od lat wiernie kibicujemy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Dlatego że co roku na aukcji na rzecz WOŚP licytujemy sesję okładkową do naszego miesięcznika "Mamo, To Ja". Dlatego wreszcie, że od lat współtworzymy w naszym wydawnictwie sztab (w tym roku udało nam się zebrać 74 511,14 złotych – to już oficjalnie potwierdzona kwota!).

Ogłoszenie rozliczenia WOŚP

Co roku w marcu Fundacja ogłasza oficjalny wynik podczas konferencji w Warszawie. W tym roku oficjalne rozliczenie zbiórki odbyło się 8 marca w specjalnym miejscu – w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. W ten sposób uczczono pamięć i oddano hołd prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi, który został bestialsko zamordowany podczas Finału. 
Redakcja poleca: Babyonline razem z WOŚP: rekord w jednoczesnej resuscytacji po raz 3! [WIDEO]
Załoga Babyonline już 3 raz biła rekord w jednoczesnej resuscytacji z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Zobacz film z naszego udziału w akcji WOŚP: czy wszystko się udało?

Jurek Owsiak: gramy dalej!

Tak decyzję o miejscu ogłoszenia wyniku komentował jeszcze przed konferencją Jurek Owsiak: 

Spotykamy się w mieście, które po tegorocznym Finale stało się wyjątkowe, ważne, symboliczne, do którego wrócę z pochyloną głową wobec zdarzeń, jakie zaważyły na tegorocznej akcji. Ogłoszenie wyniku zbiórki w miejscu, w którym żegnaliśmy Prezydenta Pawła Adamowicza będzie hołdem dla Jego poświęcenia na rzecz drugiego człowieka i ogromnego wkładu w ideę Orkiestry. Ale także z tego miejsca będziemy chcieli podziękować organizatorom 1,7 tys. sztabów, 120 tysiącom wolontariuszy, oraz milionom Polaków w Polsce, na świecie, ale także na miejscu – w Gdańsku, którzy w styczniu wsparli zbiórkę, a potem murem stanęli za Orkiestrą, dając jej siłę do przezwyciężenia najtrudniejszych chwil. W czasie konferencji przekażemy informację o zebranej kwocie, ale przede wszystkim potwierdzimy – z furą przyjaciół gramy dalej i grać będziemy do końca świata i jeden dzień dłużej!”.

Pomoc dla dzieci

Tegoroczna zebrana kwota po prostu zwala z nóg. Już w zeszłym roku wydawała się niewyobrażalna (w 2018 r. zebrano 126 373 804, 34 zł), a teraz? Dzięki niej będzie można pomóc ogromnej liczbie dzieci! Pieniądze w tym roku zostaną przekazane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 
Zresztą pierwszy taki sprzęt zgodnie z obietnicą został już kupiony – z części środków, które wpłynęły do Ostatniej Puszki Pawła Adamowicza (przypominamy, że zbiórkę zorganizowała młoda mama z Borkowa). To nowoczesna karetka neonatologiczna ze specjalistycznym inkubatorem, której wartość wynosi około 1 mln złotych. Karetka podczas konferencji podsumowującej tegoroczną zbiórkę została oficjalnie przekazana Szpitalowi Św. Wojciecha na Zaspie w Gdańsku.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

dsfdf

Zobacz także

Popularne tematy

dsfdf dsfdf