Biliśmy rekord w jednoczesnej resuscytacji WOŚP! – zobacz film

Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą liczbę osób odbyło się w piątek 16 października 2015 r., dokładnie o godzinie 12. W wydarzeniu organizowanym przez WOŚP wzięła również udział nasza redakcja. To było niezwykłe przeżycie, zresztą zobacz sama.
Aby wziąć udział w biciu rekordu jednoczesnej resuscytacji, musiałyśmy się przygotować. Najpierw była lista, na którą wpisywały się osoby chętne do wzięcia udziału. Zgłosiło się 15 superdziewczyn. Super, bo choć trochę obawiały się, że nie umieją, nie podołają, chciały swoją postawą pokazać, że tak, każdy człowiek powinien umieć wykonać resuscytację, czyli wiedzieć, ile robić ucisków i wdechów, na jaką głębokość, z jaką częstotliwością. 

Ćwiczenia z pierwszej pomocy na całego 

Kiedy już zgłosiłyśmy swój udział w wydarzeniu, każda z nas najpierw spróbowała swoich sił na fantomie. "Mocniej", "Nie odrywaj rąk od klatki", "Szybciej" – cały czas dawałyśmy sobie wskazówki i rady. 

Pierwsza pomoc – godzina 12:00

Dzisiaj  – w tym samym czasie co 88 tys. osób z całej Polski – miałyśmy sprawdzian swoich umiejętności. Akcja przeprowadzona została rewelacyjnie. Byłyśmy skupione, zdyscyplinowane i pełne wiary, że nasze działanie pomaga uświadomić innym, że warto nauczyć się resuscytacji. Bo naprawdę wstydem jest tego nie umieć! 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy