Jerzy Owsiak i WOŚP
fot. East News

Czy Jurek Owsiak otrzyma Nagrodę Nobla? Polacy głosują

Rok temu szef WOŚP został zgłoszony do nagrody Nobla. Wniosek został uznany, ale nagrodę dostał kto inny. Czy Polacy chcą, aby Jurek Owsiak otrzymał wyróżnienie?
Jerzy Owsiak i WOŚP
fot. East News
W ubiegłym roku prof. Adam Grzegorczyk, założyciel Wyższej Szkoły Promocji oraz posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt zgłosili Jurka Owsiaka i WOŚP do Pokojowej Nagrody Nobla. Oba wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie.

Instytut Nobla przyjął kandydaturę Jurka Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla, ale wyróżnienie zdobył kto inny. Powędrowała ona do Międzynarodowej Kampanii na rzecz Zniesienia Broni Nuklearnej.

Temat Nobla dla Owsiaka odżył za sprawą sondażu dla "Super Expressu" i se.pl. Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 3-5 stycznia 2018 roku na próbie 1099 dorosłych Polaków. Okazuje się, że aż 68 proc. ankietowanych jest za tym, żeby szef WOŚP dostał nagrodę. Z kolei 32 proc. badanych ma odmienne zdanie.

Rok temu TVP nie chciała pokazać serduszka WOŚP. Kiedy Arkadiusz Myrcha udzielał komentarza TVP 3 Bydgoszcz, miał na kurtce przyklejone serduszko WOŚP, jednak w transmitowanym materiale nie było widać symbolu. Poseł PO postanowił przekazać serduszko na licytację. "Pomóżmy uczynić WOŚP jeszcze więcej dobra! Chodzi o zdrowie i życie dzieci" - zaapelował. 

Laureatami Pokojowej Nagrody Nobla mogą zostać osoby i organizacje za działalność na rzecz światowego pokoju. Jako jedyna ze wszystkich nagród Nobla przyznawana jest przez organizację norweską.

Przypomnijmy, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 14 stycznia na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. To będzie 26 finał tej imprezy.

Jesteśmy zdania, że Jurek Owsiak i WOŚP w pełni zasłużyli  na to, aby otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla. A jakie jest wasze zdanie?

Źródło: wp.pl

Zobacz także:
Redakcja poleca: Biliśmy rekord w jednoczesnej resuscytacji WOŚP! – zobacz film
Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą liczbę osób odbyło się w piątek 16 października 2015 r., dokładnie o godzinie 12. W wydarzeniu organizowanym przez WOŚP wzięła również udział nasza redakcja. To było niezwykłe przeżycie, zresztą zobacz sama.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy