Test ciążowy Bluetooth

Wow! Pierwszy taki test ciążowy! Czy wyprze klasyczne?

Test, który łączy się z twoim telefonem! Spersonalizowany wynik testu ciążowego! Ta aplikacja ma zastąpić tradycyjny kawałek plastiku, czy ma szansę?
Marta Kabulska
Test ciążowy Bluetooth
Kawałek plastiku pokazujący jedną bądź dwie kreski to test znany chyba każdej kobiecie. W dzisiejszych czasach próbujemy udoskonalić wszystko, co tylko możliwe. Amerykańscy naukowcy nie mogli pominąć w swoich pracach tak ważnego przedmiotu, jakim jest test ciążowy. Uznali więc, że wynik testu informujący jedynie o ciąży to zbyt mało. Kobieta, która dowiaduje się, że będzie mamą, powinna od razu otrzymać informacje o ciąży, rozwoju dziecka, niezbędnych badaniach itp., a czas oczekiwania na wynik powinien być wypełniony w sposób, jaki mama wybierze spośród 3 proponowanych przez aplikację. Ten rewolucyjny test ciążowy dostępny będzie w Stanach już tej wiosny.

Jak działa test ciążowy z Bluetooth?

Test ciążowy komunikuje się przez Bluetooth z bezpłatną aplikacją, którą można pobrać na telefon   (iPhone lub Android). Gdy test zostanie usunięty z opakowania, automatycznie włącza się, a następnie wystarczy nacisnąć przycisk na teście, by zsynchronizować go z aplikacją. Należy zaaplikować mocz i odczekać 3 minuty w trakcie, których masz do wyboru jeden z programów: "Ucz mnie" (otrzymasz informacje na temat płodności), "Baw mnie" (filmy) lub "Uspokój mnie" (techniki oddychania lub kojącą muzyka).

Wreszcie, wyniki testu są wyświetlone w aplikacji po wprowadzeniu specjalnego kodu zabezpieczającego. Ważny tu jest nie tylko wynik, ale i sposób przekazania go tobie.
W zależności od wyniku testu i czy wyraziłaś chęć bycia w ciąży, czy nie, po 3 minutach otrzymasz odpowiednio przygotowaną informację.
  • Jeśli jesteś w ciąży i chciałaś w niej być, otrzymasz gratulacje. Aplikacja będzie również wyświetlać szacowany termin porodu, informacje o rozwoju płodu, a nawet wysyłać przypomnienia o zalecanych badaniach w ciąży.
  • Jeśli jesteś w ciąży, ale nie chciałaś w niej być, słowo "gratulacje" w sposób oczywisty zostanie pominięte, ale oprócz wyniku otrzymasz materiały edukacyjne.
  • Jeśli wynik jest negatywny, a ty wyraziłaś wcześniej chęć bycia w ciąży, otrzymasz porady dotyczące poczęcia, a nawet narzędzia do śledzenia cyklu
W moim małżeństwie to mąż jest znacznie większym gadżeciażem i jest przekonana, że gdyby to płeć przeciwna zachodziła w ciążę, z pewnością już ustawiłby się w kolejce po nowy test ciążowy. Ja jednak potrzebuję trochę czasu, by zaufać nowym technologiom i póki co wolę, gdy test wciąż jest tylko kawałkiem plastiku za kilkanaście złotych. A ty, co myślisz o tego typu testach ciążowych? Napisz w komentarzu.
Redakcja poleca: Kiedy najlepiej zrobić test ciążowy? – film
Zastanawiasz się, kiedy najlepiej zrobić test ciążowy? I słusznie, bo nie każdy dzień i pora dnia są na to najlepsze. Bardzo ważne jest, aby odczekać odpowiednią liczbę dni od zapłodnienia, bo tylko wtedy test ma szansę wykryć jeden z ciążowych hormonów – ten, który wydzielany jest najwcześniej, czyli hCG.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy