GRY

Wózki dla dziecka 3 w 1 to wygoda! Do 999zł! (6 najlepszych modeli!)

Czy wózek zawsze musi kosztować fortunę? Niekoniecznie. Trzeba tylko wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze. Podpowiadamy!
wózek ze śpiącym niemowlęciem ze smoczkiem
fot. AdobeStock
Wózek wielofunkcyjny dla dziecka to wózek typu 3 w 1, a więc połączenie gondoli - głębokiego wózka, w którym dziecko jeździ w pozycji leżącej do mniej więcej 6. miesiąca życia, wózka spacerowego (pozycja siedząca), a czasami również i fotelika-nosidła z możliwością zamocowania w samochodzie. Taki wózek wielozadaniowy posłuży dziecku mniej więcej do 3. roku życia, czasami i dłużej. Czy naprawdę wygodny wózek musi kosztować 2 000 zł i więcej? Oczywiście, że nie. Wybierzcie tylko te, które są solidnie skonstruowane i mają pompowane koła.

W tej cenie polskie marki lub kolekcje sprzed 2018

W przypadku wózków w cenie do 999 zł lub nieznacznie przekraczających tę kwotę (+koszty przesyłki lub dodatkowe akcesoria) musisz wziąć pod uwagę, że:
  • nie zawsze są to modele z najnowszej kolekcji (np. zeszły sezon);
  • mogą to być sztuki z wyprzedaży;
  • warto wziąć pod uwagę wózki polskich marek.
(Polska jest jednym z największych na świecie producentów wózków dla dzieci na eksport! Na 2. miejscu, zaraz po Chinach! Zagłębie "wózkowe" w Polsce to Częstochowa i okolice.)

Zobacz też: 11 najlepszych rozkładanych spacerówek do 350 zł [RANKING]
Redakcja poleca: Miasteczko Zmysłów 2018 r. Toruń – zobacz relację [WIDEO]
Zobacz, jak ciekawie rodzice z dziećmi w Toruniu spędzili czas w ramach naszej akcji Miasteczko Zmysłów! Obejrzyj wideo i dowiedz się jakie porady dała rodzicom psycholog Dorota Zawadzka.

Zanim kupisz - zastanów się na tym!

Przy wyborze wózka za mniej niż 1000 zł warto również zastanowić się także nad tym:
  • gdzie będziemy nim najczęściej jeździć z dzieckiem (np. po mieście spokojnie wystarczają koła piankowe, a wózek jest wtedy znacznie lżejszy);
  • jaka jest waga wózka - czy dasz radę i będzie trzeba go nosić np. po schodach?;
  • czy wózek po złożeniu zmieści się w samochodzie, w windzie, mamy na niego miejsce w domu?;
  • jakie są jego wymiary wewnątrz i czy twój maluch się zmieści;
  • pora roku - jesienią i zimą przydadzą się dodatkowe warstwy i ocieplenia;
  • warto też sprawdzić ile gwiazdek uzyskał fotelik-nosidło w testach ADAC.

Czego możesz się spodziewać do 999 zł?

W tym przedziale cenowym można znaleźć nowocześnie wyglądające wózki, które mają mocną konstrukcję i szereg udogodnień, a także klasyczne dobrze wyposażone modele. Warto pamiętać, że każdy opis producenta wymienia głównie zalety wózków. Przed kupnem trzeba więc wózek dokładnie przetestować: złożyć, podnieść, pomanewrować nim i przejechać choć kawałek. Można też spróbować zapiąć np. starsze dziecko lub malucha znajomych, jeśli będzie taka okazja. Pamiętajmy, że wózek, zarówno w sklepie stacjonarnym, jak o on-line, zawsze można zwrócić. Po szczegółowym obejrzeniu. Warto również wybierać producentów, którzy dają gwarancję na swój model.
 
Jaki wózek wybierzecie dla swojego malucha?
Czy warto kupować wózki w cenach powyżej 1000 zł?
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

O tym się mówi

Święta tuż tuż!