GRY
 
 

Wrzesień w Muzeum Etnograficznym

09.2012r., Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na zajęcia.

Muzeum Etnograficzne w Toruniu
W to mi graj - zajęcia umuzykalniające zachęcające do aktywności muzycznej i ruchowej (taniec, muzyka, śpiew) z wykorzystaniem tekstów tradycyjnego folkloru wiejskiego.

Wstążka z jarmarku - zajęcia poświęcone dawnym wiejskim ubiorom odbywają się w atrakcyjnej scenerii wystawy Zofia Stryjeńska - ludowe fascynacje. Podczas spotkania w teorii i w praktyce poznamy odświętne stroje z wybranych regionów Polski, dowiemy się o tkaninach z jakich były szyte, ich kolorystyce, krojach i zdobieniach.

W dawnej szkole wiejskiej - zajęcia edukacyjne dla kl. IV – VI.

Upiecz się nam chlebie - zajęcia edukacyjne dla kl. II – III.

Antkowy los - plenerowe zajęcia edukacyjne z okazji Roku Bolesława Prusa dla grup zainteresowanych poznaniem realiów etnograficznych zawartych w noweli Antek (starsze dzieci i młodzież).
 
Wstęp: 5 zł od ucznia. Jednorazowo grupa może liczyć ok. 25 osób. Opiekunowie ponoszą odpowiedzialność za przestrzeganie regulaminu zwiedzania Parku Etnograficznego przez podopiecznych.

Informacje i zapisy: Dział Edukacji, tel. 56 622 89 43.

Wały gen. Sikorskiego 19 
87-100 Toruń
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj