Magda Gessler: przeżyłam śmierć własnego dziecka
fot. Instagram/magdagessler_official

Wstrząsające wyznanie Magdy Gessler: „przeżyłam śmierć własnego dziecka”

Coraz więcej znanych osób wyraża swój sprzeciw w kwestii wyroku TK. Kobiety dzielą się swoimi osobistymi historiami. Także Magda Gessler opowiedziała o traumatycznych przeżyciach związanych ze śmiercią własnego dziecka.
Joanna  Biegaj
Magda Gessler: przeżyłam śmierć własnego dziecka
fot. Instagram/magdagessler_official
Przez ostatnie dni W kontekście wyroku Trybunału Konstytucyjnego o swoich poruszających historiach opowiedziało wiele osób publicznych. Między innymi Małgorzata Trzaskowska przyznała, że straciła ciążę. Również Joanna Koroniewska opowiedziała o dramatycznych przeżyciach i 6 poronieniach.

Śmierć dziecka

Magda Gessler na co dzień jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci – Tadeusza i Lary, kobieta spełnia się również zawodowo. Zdradziła jednak, że w przeszłości przeżyła śmierć własnego dziecka.

„Przeżyłam śmierć własnego dziecka. Coś, czego żadna matka nie zapomina i co zmienia ją na zawsze. Mieszkałam w Madrycie. To była moja druga ciąża. Wtedy byłam już matką Tadeusza. Niestety w szóstym miesiącu zaczęła się akcja porodowa. To były bardzo trudne momenty, ponieważ dokładnie zdawałam sobie sprawę z zaistniałego zagrożenia. Świadomie zdecydowałam, żeby ratować dziecko wiedząc, że grozi mi śmierć. Zgodziłam się na to, mimo ryzyka, że mogę osierocić Tadeusza” – wyznała Magda.
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.

„Takie decyzje zawsze powinny być po stronie matki”

Magda wyznała, że ta dramatyczna sytuacja zmieniła ją na zawsze, jednak decyzję, by ratować dziecko, podjęła świadomie i uważa, że każda matka powinna mieć do niej prawo:

„Dlatego powtarzam, że takie decyzje zawsze powinny być po stronie matki. Tylko i wyłącznie matka może podjąć decyzję odnośnie ciąży, a inni nie powinni tego oceniać. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi również jej życie – tej, która często ma też jeszcze inne dzieci, które może osierocić. Dlatego tylko matka może podejmować decyzje odnośnie swojej ciąży. Żadna instytucja. Nie rząd i nie politycy. Nie mężczyźni, którzy nie wiedzą i w większości nie chcą wiedzieć, co czuje kobieta przechodząca przez taki dramat, albo tacy, którzy nie mają rodzin, własnych dzieci. A więc i empatii, zrozumienia. Nie możemy pozwolić, by ktoś odbierał nam nasz wybór. Bo to jest okropna niesprawiedliwość” - powiedziała restauratorka.

Źródło: kozaczek.pl​
 
Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy