GRY
 
 

Wszystko gra! – nowa wystawa w Koperniku

2.10.2012r., Kopernik zaprasza na pierwszą interaktywną czasową wystawę.

centrum nauki kopernik
Czy można zobaczyć muzykę? Dotknąć jej? Przejść po dźwięku? Oczywiście!
„Wszystko gra” to 19 eksponatów – nietypowych instrumentów, pozwalających małym i dużym prowadzić zaskakujące muzyczne doświadczenia. Dźwiękowe mikroskopy pozwalają usłyszeć przedmioty na co dzień milczące, takie jak patyczek do lodów czy krajalnica do jajek. Możemy sprawdzić, czy nasz głos nie zgubi się na zakrętach pozwijanej rury i czy balansując własnym ciałem potrafimy zagrać melodię na jednej strunie. Dzięki nowoczesnym urządzeniom elektronicznym mamy szansę się przekonać, czy śpiewając jak robot zrobilibyśmy karierę muzyczną.

2 października 2012 – w dzień otwarcia wystawy, całe Centrum Nauki Kopernik wypełni muzyka. Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się koncerty muzyków grających na tabletach i misach, występ chóru Kopernika, minipokaz gry na stole dotykowym Reactable i magicznej grającej deseczce Freqtic Drums oraz warsztaty tworzenia  instrumentów ze wszystkiego.

Zapraszamy najmłodszych i rodziców – talent muzyczny można odkryć w każdym wieku! Wystawa dostępna będzie do 17 marca 2013, w ramach standardowego biletu wstępu do Kopernika.
Redakcja poleca: Muzyka w życiu dzieci - jaką wybrać? Film
Muzyka w życiu dziecka potrafi zdziałać cuda - uspokoić, rozluźnić lub pobudzić dziecięcy rozwój. O tym, jaka jest ważna opowiada instruktorka Baby's Academy by Egurrola. Dowiedz się też, jaką muzykę wybrać dla małego dziecka.
Doładuj
Przeładuj