GRY
 
 

„WSZYSTKO PŁYNIE” W AKWARIUM GDYŃSKIM

31.03-01.04.2012r., godz.11:00-16:00 AKWARIUM GDYŃSKIE Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego zaprasza na wystawę.

AKWARIUM GDYŃSKIE MIR-PIB
Galeria na parterze Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB

Weekend 31.03.-01.04. jest jednym z pierwszych weekendów wiosny. Jednocześnie w dniu 01.04. obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ptaków. Miesiąc marzec jest również czasem poświęconym w Akwarium Gdyńskim Morzu Bałtyckiemu. Z tej okazji wydarzenie weekendowe miesiąca będzie dotyczyć wody, ptaków Bałtyku, budzącej się do życia przyrody, z uwzględnieniem życia mikroorganizmów Morza Bałtyckiego.

Program wydarzenia: 31.03.-01.04.2012 r. sobota/niedziela

Od godziny 11.00 do 16.00 w Galerii Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB dostępne będą następujące stoiska:

- „Wszystko płynie” - małe laboratorium chemiczne, gdzie będzie można dokonać oznaczeń zasolenia, odczynu, twardości ogólnej w wodzie bałtyckiej, ale również w wodzie przyniesionej przez uczestników wydarzenia (z domu, okolicy).

- „Mikroświat zbiorników wodnych” - stoisko mikroskopowe dotyczące mikroorganizmów, żyjących m.in. w Morzu Bałtyckim wraz z prezentacją siatki planktonowej. Stoisko z wyrobem dekoracji wiosennych - tworzenie pisanek, kwiatów, girland, dodatkowym elementem będzie prezentacja multimedialna, ilustrująca tradycje wiosenne z różnych stron Polski.

- „Wiosenny kącik plastyczny” - stoisko z kolorowankami dotyczącymi ptaków wybrzeża Morza Bałtyckiego (1 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ptaków).

Ze wszystkich proponowanych atrakcji będzie można korzystać po wykupieniu biletu wstępu na ekspozycję Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB.

Akwarium Gdyńskie MIR - PIB
al. Jana Pawła II 1 81-345 Gdynia

Bałtyckie Muzea
www.balticmuseums.net
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj