Wybieramy Supermamę 2021 roku – zagłosuj w naszym plebiscycie!

Wszystkie są ciepłymi, cudownymi mamami i wspaniałymi kobietami – to nasze kandydatki na Supermamę 2021 roku. Walczą o tytuł tej najlepszej i to wy zdecydujecie, która z nich go otrzyma. Sprawdźcie, czym nas zachwyciły, i pomóżcie wyłonić zwyciężczynię. Ostrzegamy – wybór nie jest prosty!
Plebiscyt Mamotoja.pl Supermama 2021
fot. Adobe Stock/mamotoja.pl
Plebiscyt na Supermamę organizujemy co roku, bo świetnych kobiet, które urzekają nas swoim podejściem do macierzyństwa, naprawdę nie brakuje. Wśród mam nominowanych do tej pory znalazły się m.in. Anna Lewandowska, Dominika Kulczyk, vlogerka Katarzyna Błędowska czy Agata Romaniuk, autorka bajek dla dzieci. W tym roku wybrałyśmy kilka równie wspaniałych i szczególnych mam, ale to wy zdecydujecie, której z nich przypadnie tytuł Supermamy 2021 roku. Swoje głosy możecie oddawać codziennie od 18 do 25 maja. Wyniki ogłosimy w Dzień Matki.

I pamiętajcie: Supermama nie musi nosić peleryny, by osiągać sukcesy i realizować marzenia – swoje i swoich dzieci. Ale nasze kandydatki do tego zaszczytnego tytułu to nie tylko rewelacyjne mamy. To także osoby o otwartych, dobrych sercach, które swoimi działaniami wnoszą mnóstwo pozytywnych emocji do życia innych ludzi. Wiele mam może brać z nich przykład i czerpać od nich siłę do codziennych zmagań z macierzyństwem.
1. Aleksandra Żebrowska
Mama trójki dzieci, w tym niespełna rocznego Feliksa, zapracowana bizneswoman, promotorka naturalności w sieci. Do tytułu Supermamy nominujemy ją właśnie za dystans i konsekwencję w pokazywaniu kobietom, szczególnie tym przytłoczonym macierzyństwem, że żadna z nas nie jest i nie musi być idealna. Aleksandra Żebrowska zachwycała nas już  wielokrotnie swoimi naturalnymi i szczerymi do bólu zdjęciami oraz wyjątkowym poczuciem humoru.Jest również ambasadorką akcji Szczęśliwa ciąża z Mamo, To Ja. Doceniamy także jej udział w akcji marki Dove, w której za pomocą niewyretuszowanych zdjęć namawiała do akceptacji swojego ciała.

2. Maria Śpikowska
Mama sześciorga dzieci. Jako @Mamajastado na Instagramie pokazuje swoją codzienność, którą wielu rodzicom trudno nawet ogarnąć myślami! Urzeka nas sposób i zaangażowanie, z jakim wychowuje tak liczną gromadkę maluchów. Jest dużo żartów, wzruszeń i kolorowych zdjęć. Udziela się w mediach społecznościowych i w rodzinnym biznesie. Ani na chwilę nie zwalnia tempa!

3. Magda Korczyńska
Mama dwóch córek i autorka projektu „Jak wychowywać dziewczynki?”. Bez owijania w bawełnę mówi o stereotypach dotyczących płci wciąż powszechnych w mentalności wielu rodziców, ale także w książkach, reklamach czy bajkach. Stworzyła praktyczny kurs dla rodziców dziewczynek i chłopców na temat stereotypów płci w wychowaniu. Imponuje nam swoją wiedzą oraz świadomością, że nawet inspirując innych rodziców, nie wolno zaprzestać pracy nad samym sobą.

4. Anna Koczwara
Mama niepełnosprawnej Amelki i, jak sama o sobie pisze, „Wegeświr”. Swoim codziennym życiem – zmartwieniami i radościami – dzieli się z fanami na Instagramie i YouTubie jako @crueltyfreeann. Tworzy i wydaje fantastyczne kulinarne ebooki (w 100 procentach roślinne!), by finansować rehabilitację córki i spełniać marzenia całej swojej rodziny. A wszystko to z humorem i uśmiechem na ustach!

5. Paulina Górska
Mama dwóch córek, socjolożka, absolwentka UMK w Toruniu i podyplomowych studiów zrównoważonego rozwoju na ALK w Warszawie. Ekoaktywistka i jedna z najbardziej wpływowych ekoinfluencerek w Polsce. Prężnie edukuje na Instagramie na profilu @eko.paulinagorska i innych profilach społecznościowych. Propaguje świadomą, odpowiedzialną konsumpcję, ograniczanie śmieci i życie #lesswaste. Imponuje nam swoim zaangażowaniem we wszystko, czym się zajmuje.

6. Marta Stojanowa
Z miłości wyjechała z Wrocławia do Londynu, gdzie założyła rodzinę i... poczytny profil w sieci. Początkowo opisywała swoje życie i codzienne wychowywanie dziecka za granicą, ale wkrótce liczne grono swoich fanów na instagramowym koncie @Hello.Zoś zmotywowała do pomagania potrzebującym: chorym i samotnym. Tak powstała jej „Balkonowa Armia”, która co tydzień wspólnymi siłami przekazuje coraz większe sumy na zbiórki internetowe. Ujęła nas swoim dobrym sercem i umiejętnością skupiania się na tym, co naprawdę ważne w życiu.

7. Katarzyna Błażejewska-Stuhr
Mama Stasia i Tadzia, dietetyczka kliniczna i psychodietetyczka. Napisała dziewięć książek, w tym „Odżywanie dzieci mądre i zdrowe” oraz „Gotujemy pełną parą” – dedykowaną tym, którzy nie wiedzą, jak zachęcić do zdrowego jedzenia nawet niejadki. Prowadzi bloga „Mama w wielkim mieście”. Cenimy jej pasję i sposób, w jaki promuje zdrowe karmienie najmłodszych. A widać, że robi to szczerze i z uczuciem!

8. Karolina Żynda
Mama i zarazem tiktokerka plus size. Jak sama o sobie mówi, nauczyła się dystansu i miłości do siebie, choć nie trwało to wcale krótko. W sieci nieustannie udowadnia, że można cieszyć się macierzyństwem i po prostu życiem, nie mając wymiarów jak z okładki kobiecego magazynu. Uwielbiamy jej cudne zdjęcia, wspaniały uśmiech i przekonanie, że nie warto tracić czasu na kompleksy. 

Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy