Aquapark Zdrojowa Hotels
fot. materiały prasowe

Jak bezpiecznie korzystać z aquaparku z dziećmi?

Wybierasz się z dzieckiem do parku wodnego? Sprawdź, o czym powinnaś pamiętać, by zabawa w basenie nie tylko przyniosła Wam mnóstwo radości, lecz także była bezpieczna.
Aquapark Zdrojowa Hotels
fot. materiały prasowe
Wyjściu całej rodziny do parku wodnego często towarzyszy wiele emocji, zwłaszcza jeśli jest to pierwsza wyprawa do takiego miejsca. W ferworze przygotowań do morskiej przygody łatwo zapomnieć o kliku istotnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa w tego typu miejscach. Baltic Park Molo Aquapark, w którym moc rozrywki i zabawy znajdą zarówno duzi, jak i mali goście, podpowiada, o czym warto pamiętać.

Jak przygotować się do wizyty w aquaparku z dzieckiem? 8 rad dla rodziców

1. Zapoznaj się z regulaminem danego miejsca, przestrzegaj go.

2. Miej dziecko na oku. Po pierwsze i najważniejsze pamiętaj, aby dziecko zawsze przebywało w wodzie na wyciągniecie Twojej ręki. Niezależnie czy Twoja pociecha ma 2 czy 10 lat, to Ty jako rodzic dopowiadasz za jej bezpieczeństwo. Aquapark zapewnia oczywiście ochronę ratowników, jednakże nie zwalnia to rodziców z czuwania nad bezpieczeństwem ich dzieci. Niestety często można zaobserwować maluchy same bawiące się w wodzie, kiedy rodzice na leżaku sprawdzają wiadomości w komórce lub relaksują się w jacuzzi. Nie traktuj ratowników jak osobistych opiekunów Twojego dziecka, gdyż oni czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich przebywających osób w parku wodnym. Pamiętaj, że wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii.
 

3. Dbaj o higienę. Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 4 lata, pamiętaj, aby założyć mu pieluszkę wodoodporną, nawet jeśli maluch nauczył się już korzystać z nocnika. Dlaczego? Dobra zabawa i ciepła woda często powodują, że maluch zapomina odpowiednio wcześniej zasygnalizować potrzebę. Taka „wpadka” kończy się zamknięciem basenu i czyszczeniem go, a rodzice niestety są zobowiązani do poniesienia często kosztownej kary z tego powodu.
 

4. Dbaj o bezpieczeństwo. Na basenach obowiązuje zakaz biegania, który dotyczy zarówno dorosłych, jak i dzieci. Maluchy czasem o tym zapominają, dlatego, gdy widzisz, że Twoje dziecko przemieszcza się w aquaparku z prędkością światła, nie czekaj, aż ratownik zwróci mu uwagę, tylko zrób to sama. Ponadto w trosce o bezpieczeństwo swojej pociechy warto zakupić specjalne skarpetki ułatwiające poruszanie się po śliskiej, mokrej nawierzchni.
 

5. Zapobiegaj przeziębieniom. Na pływalnię nie zapomnij zabrać ręcznika z kapturem, aby w trakcie posiłku w basenowym barze dziecko nie zmarzło. Dobrze też mieć ze sobą ampułki z roztworem z soli fizjologicznej w przypadku podrażnienia oczu wodą z chlorem.

6. Sprzątaj po sobie.  Zabawki, makarony, pływaki – to wszystko jest do Waszej dyspozycji. Pamiętaj jednak, że na pływalni nie jesteście sami, dlatego akcesoria, z których już nie korzystacie, odłóżcie na miejsce.
 

7. Zwracaj uwagę na ograniczenia wiekowe. Wizyta w saunie z dzieckiem to często kontrowersyjny temat. Oczywiście sauna parowa, przebywanie w tężni solankowej czy sauna sucha mają zbawienne korzyści dla niektórych schorzeń naszych pociech. Pamiętaj jednak, aby upewnić się, czy dane miejsce jest dostępne dla dziecka. Zdarza się, iż wejście do danej strefy jest ograniczone wiekowo. Podobnie jest z korzystaniem ze zjeżdżalni i innych basenowych atrakcji.
 

8. Pamiętaj o innych.  Aquapark to miejsce nie tylko rozrywki dla dzieci, lecz także wypoczynku dla dorosłych. Miej to na uwadze,  gdy Twoja pociecha dokazuje na całego.


autor: Katarzyna Czeladko, Dyrektor SPA & Wellness w Zdrojowa Hotels.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy