GIS ostrzega przed udziałem w imprezach masowych z udziałem dzieci
fot. adobe stock

Wybierasz się z dzieckiem na imprezę masową? GIS ostrzega: lepiej zostań w domu

Główny Inspektorat Sanitarny, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 zaleca odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, które miały być organizowane w pomieszczeniach zamkniętych. Jeśli planowałaś wybrać się z dzieckiem na koncert, lepiej zostań w domu.
Katarzyna Gałązkiewicz
GIS ostrzega przed udziałem w imprezach masowych z udziałem dzieci
fot. adobe stock
GIS w opublikowanym komunikacie zaleca unikanie uczestnictwa w imprezach masowych, a także rezygnacji z podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia koronawirusem. Jeśli planowałaś z dzieckiem uczestnictwo w koncercie lub chciałaś zorganizować bardzo duże urodziny, lepiej, abyś na czas rozprzestrzeniania koronawirusa ograniczyła wieloosobowe spotkania.

Organizacja imprez masowych każdorazowo podlega analizie pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. Decyzje podejmuje wojewoda, który może wystąpić o rekomendacje do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a w wyjątkowych przypadkach (szczególnie skomplikowane okoliczności) do Głównego Inspektora Sanitarnego”. - napisano na stronie gis.gov.pl.

Uwaga na dzieci i osoby starsze

GIS informuje, aby szczególną opieką otaczać osoby starsze i inne osoby o obniżonej odporności — w tym dzieci.

Służby sanitarne i opieka zdrowotna pracują całą dobę i dokładają wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne w Polsce. Apelujemy o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych i profesjonalistów medycznych” – dodano.

Jeśli twoje dziecko często przebywa w otoczeniu dziadków, pamiętaj, aby na czas rozprzestrzeniania wirusa ograniczyć wizyty, w celu uniknięcia wymian bakterii. Komunikat jest także skierowany do kobiet w ciąży, które są w grupie o podwyższonym ryzyku zakażenia COVID-19.
Redakcja poleca: Jak walczyć z koronawirusem? Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz bezpieczna!
Z dnia na dzień liczba zarażonych koronawirusem rośnie. Rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące komunikowania się na terenie całego kraju. Dozwolone są wciąż zakupy w sklepach i aptekach. Sprawdź, co należy robić, aby uniknąć zarażenia koronawirusem w tych miejscach.

Jak chronić się przed koronawirusem?

Dokładne mycie rąk wodą z mydłem lub własnoręcznie zrobionym detergentem jest kluczowe, by ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa.
Pamiętaj, aby w przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, powstrzymać się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami. 

źródło: gis.gov.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy