pomoc dla Kubusia
fot. Adobe Stock/materiały Siepomaga.pl

Życie Kubusia wyceniono na 6,5 mln zł. NIE POZWÓL, aby cena okazała się zbyt wysoka!

Ile jest warte życie dziecka? Tego malucha – 6,5 miliona złotych! Na tyle wyliczono koszt zabiegów medycznych, które mogą uratować mu życie, a jego mamie obetrzeć łzy z twarzy. Nie pozwólmy, aby to dziecko umarło, tylko dlatego, że jego rodziców nie stać na taki wydatek. Przecież życie naprawdę JEST bezcenne!
Ewa Janczak-Cwil
pomoc dla Kubusia
fot. Adobe Stock/materiały Siepomaga.pl
Do redakcji mamotoja.pl przyszedł mail od czytelniczki. I złamał nasze serca. Dlatego zwracamy się do Ciebie, czytająca to Droga Mamo, abyś nie przeszła obojętnie obok losu Kubusia i jego mamy. Życie zaskakuje i nigdy nie wiadomo, czy któraś z nas – także matek – nie będzie potrzebowała pomocy dla swojego dziecka. A dobro naprawdę wraca!

Od urodzenia nie był w domu...

Na Podkarpaciu mieszka mama, która nigdy nie zabrała po porodzie swojego dziecka do domu, choć chce tego najbardziej na świecie. Jej synek, Kubuś, od dnia narodzin uzależniony jest aparatury medycznej ECMO. Jego serduszko nie może pracować prawidłowo. Stwierdzona wada to tetralogia Fallota, zrośnięcie zastawki pnia płucnego, krążenie płucne zaopatrywane przez naczynia krążenia obocznego MAPCAs. Lekarze mówią, że Kubuś ma duże szanse na wyleczenie, ale operacja serduszka w USA, transport i leczenie są drogie – kosztują 6,5 miliona złotych. W Polsce Kubusia uratować się nie da.

Zostało 11 dni na zebranie tej kwoty – to zła wiadomość. Ale dobra informacja jest taka, że przyjaciele, rodzina i lokalna społeczność już zebrały ponad 3 miliony. Na stronie zbiórki widać, że została do zebrania niecała połowa całej kwoty. To już o połowę mniej! 

Zostań bohaterem!

Autorka maila napisała do nas: „I tutaj pytanie do Was... POMOŻECIE? Bo wiem, że możecie – z taką armią, która stoi za Wami murem... Wystarczy, że każdy wpłaci po kilka złotych i mamy to! Wysyłamy Kubusia do Stanów po nowe serduszko, a wy jesteście naszymi bohaterami”. 

Wpłata zajmuje tylko chwilę, naprawdę! Warto odmówić sobie kawy, gofra czy kolejnej kiecki, żeby uratować tego malucha i obetrzeć łzy z twarzy jego mamy. Wejdź na stronę zbiórki: Kubusiowe Serduszko i wpłać, ile możesz. Każda złotówka MA znaczenie. 

Cóż, my, co możemy, to robimy – wpłacamy i dołączamy się do apelu o pomoc, bo czujemy to samo, co autorka maila: „Rodziców Kubusia nie znam osobiście, ale przytulając niewiele starszego synka od Kubusia, mam ochotę wyć z wściekłości, że życie jest wycenione na 6,5 mln!!!”.

Kubuś, trzymaj się! Redakcja mamotoja.pl i nasza Społeczność, głęboko w to wierzymy, jesteśmy z Tobą!

Sprawdź też:
Redakcja poleca: „Dzieci z Alleppo nie stanowią zagrożenia terrorystycznego. To są sieroty i trzeba im pomóc” – apeluje prof. Alicja Chybicka
Czy polscy rządzący otworzą swoje serca na pomoc dzieciom z Syrii? Dlaczego Polska Akcja Humanitarna uważa, że adopcja dzieci z Alleppo to nienajlepszy pomysł? Jaki głos w tej sprawie zabrali członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci?
Oceń artykuł

Ocena 6 na 8 głosy

Zobacz także

Popularne tematy