Wychowanie bez pieluszek: nowy trend wśród ekorodziców – Film

Wychowanie bezpieluchowe to coś zupełnie innego, niż osławiony trening czystości. To jeden z nurtów rodzicielstwa bliskości, coraz popularniejszego w Polsce. Na czym polega? Zobacz film!
Tzw. Elimination Communication, tłumaczone jako wychowanie bezpieluchowe, to coraz popularniejszy trend wśród rodziców, zwolenników rodzicielstwa bliskości.

– Kiedy wiele lat temu czytałam na forach wychowywaniu bezpieluchowym, często natrafiałam na sformułowanie, że stosując tę metodę wychowania zyskujemy możliwość wyjątkowo głębokiego porozumienia z dzieckiem. Myślałam wtedy: „No nie, to akurat mam i bez tej metody. Znam moje maluchy bardzo dobrze, mam z nimi świetny kontakt, lepszego już po prostu mieć nie można”. No i się pomyliłam – mówi w piśmie „Mamo, To Ja” Kinga Cherek, propagatorka wychowania bezpieluchowego, autorka książki: „Pożegnanie z pieluszkami”, prowadząca stronę: bezpieluch.pl. Dodaje też, że bezpieluchowe wychowanie to zupełnie coś innego niż osławiony trening czystości, zaczynający się w drugim roku życia dziecka.
– To nie jest trenowanie dziecka, aby sikało albo robiło kupkę, kiedy zostanie posadzone na nocnik. Odwrotnie – to ja obserwuję dziecko i podążam za jego potrzebami.

Obejrzyj film i dowiedz się, jak można wychować dziecko bez pieluch:Sprawdź, jakie pieluszki wielorazowe możesz wybrać dla dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy