Niebezpieczne dla dzieci ozdoby
fot. Adobe Stock

UWAGA! Znany market wycofuje ze sprzedaży popularne produkty! Sprawdź, czy masz je w domu

Dwa produkty dekoracyjne oferowane przez znany market budowlany OBI stanowią poważne niebezpieczeństwo dla małych dzieci. Na dodatek nie są prawidłowo oznaczone. Sieć wycofuje je ze sprzedaży.
Ewa Janczak-Cwil
Niebezpieczne dla dzieci ozdoby
fot. Adobe Stock
Obciążniki do brusa to naprawdę fajny gadżet. Przydają się podczas posiłków jadanych na świeżym powietrzu, gdzie nawet najlżejszy powiew wiatru potrafi unieść róg obrusa. Obciążniki mogą być też efektowną ozdobą grillowego stołu, a ich zakładanie i zdejmowanie jest dziecinnie łatwe. Jeśli są dostatecznie duże, nie stanowią zagrożenia dla dzieci. Jednak małe, barwne kulki, które z łatwością zsunie z obrusa każdy maluch, są po prostu niebezpieczne.

I takie są właśnie sprzedawane w OBI dwa produkty. Przypominają kolorowe owoce z listkami. Ich rozmiary są na tyle małe, a wygląd na tyle atrakcyjny, że małe dzieci mogą próbować brać je do buzi, co grozi ich połknięciem lub zadławieniem u dziecka. Jeden produkt jest w cytrynowo żółtym kolorze, drugi – w czerwonym. Producent opisał je jako „ozdoba na stół przytrzymująca obrus”.

Masz te obciążniki i masz małe dziecko?

Oferowane w OBI obciążniki oznaczone numerami: F2640010; EAN 4007386127822, nr OBI 661382 i F2640009; EAN 4007386127815, nr OBI 661381 nie dość, że są niewielkie i apetycznie kolorowe, to jeszcze nie są odpowiednio oznaczone. Dlatego sieć podjęła decyzję o wycofaniu ich ze sprzedaży. Możliwe jest także zwrócenie ich w dowolnym markecie OBI nawet bez okazywania paragonu dokumentującego zakup w OBI. Znaleźć je można także w ofercie sklepów internetowych. Oto one:

niebezpieczne dla dzieci obciążnikifot. allegro

Dokonując zakupu, rodzice zawsze powinni sobie zadać pytanie, czy kupowany przedmiot nie będzie stanowił zagrożenia dla ich dziecka. Pamiętajcie o tym nie tylko przy okazji kupowania obciążników do obrusów.

Sprawdź też:
Redakcja poleca: Symptomy przemocy wobec dziecka: czy zmiana zachowania to sygnał, że dziecko jest ofiarą przemocy? [WIDEO]
Symptomy przemocy wobec dziecka nie zawsze łatwo zauważyć. Ale jeżeli pogodny maluch nagle staje się smutny i niechętnie nawiązuje kontakt, to może być sygnał, że doświadcza przemocy – mówi socjolog Renata Szredzińska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zobacz film, w którym ekspert daje wskazówki, po czym poznać objawy stosowania przemocy wobec dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy