Jurek Owsiak zrezygnował z szefowania WOŚP
fot. materiały prasowe WOŚP

Jesteśmy z Tobą, Jurku, do końca świata i jeden dzień dłużej #MuremZaOwsiakiem

Jurek, jesteśmy do waszej dyspozycji! Graliśmy i nadal będziemy grać z WOŚP. W tym trudnym czasie serwis mamotoja.pl jest całym sercem z Jurkiem Owsiakiem.
Agnieszka Majchrzak
Jurek Owsiak zrezygnował z szefowania WOŚP
fot. materiały prasowe WOŚP

Decyzja Jurka Owsiaka o rezygnacji z szefowania Orkiestrze jest wynikiem bezprecedensowego zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w trakcie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który miał miejsce w minioną niedzielę 13 stycznia 2018 roku. "Życie zostało stracone podczas najpiękniejszego dnia, jakim jest finał. Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP" – poinformował Owsiak w poniedziałek, po informacji o śmierci prezydenta Gdańska. Jego decyzja wstrząsnęła Polakami. Ze wszystkich stron płyną do Jurka Owsiaka prośby, aby nie odchodził z WOŚP.

Bez jego dobroci i energii trudno wyobrazić sobie WOŚP

"Jako wydawnictwo Edipresse Polska, wieloletni przyjaciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z ogromnym żalem przyjmujemy do wiadomości informację o rezygnacji Jurka Owsiaka ze stanowiska prezesa Fundacji" - napisały w liście do WOŚP i Jurka Owsiaka Dyrektor Generalny wydawnictwa Edipresse Polska Alicja Modzelewska-Warec oraz redaktor naczelna Multimedialnej Platformy Parentingowej Aleksandra Sokalska, szefowa sztabu Finału WOŚP w wydawnictwie.

"Nie umiemy sobie wyobrazić kolejnych Finałów bez Jurka, jego dobroci i pozytywnej energii, która od tylu lat rozgrzewa nasze serca. Przez 27 lat uczył nas, że pomaganie jest dziecinnie proste, a dobro zwycięża zło. Finał był zawsze dniem, który to doskonale pokazywał, był prawdziwym świętem miłości i tolerancji" - podkreślono w liście. "Tragedia w Gdańsku jest niewyobrażalna i niezrozumiała dla nas wszystkich. Mamy jednak pewność, że nie jest w stanie przekreślić idei Orkiestry. Będzie ona grać nadal" - napisało wydawnictwo.

Nasze wydawnictwo zapewniło w liście o nieustającym zaangażowaniu w działanie WOŚP. "Jeżeli możemy wesprzeć Orkiestrę, pomóc w tym tak trudnym czasie - jesteśmy do Waszej dyspozycji. Bo gramy z Wami do końca świata i jeden dzień dłużej" - kończy swój list do Orkiestry i Jurka Owsiaka wydawnictwo Edipresse Polska.
Redakcja poleca: Babyonline razem z WOŚP: rekord w jednoczesnej resuscytacji po raz 3! [WIDEO]
Załoga Babyonline już 3 raz biła rekord w jednoczesnej resuscytacji z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Zobacz film z naszego udziału w akcji WOŚP: czy wszystko się udało?

"Każdy jeden gest solidarności z Orkiestrą i Jurkiem jest niesamowicie ważny"

Do siedziby Fundacji WOŚP z całego kraju płyną słowa wsparcia dla Owsiaka. Miliony internautów uruchomiły w sieci akcję #MuremZaOwsiakiem. W środę Fundacja WOŚP wydała ważny komunikat, w którym odnosi się do tysięcy wiadomości, jakie otrzymała w ciągu ostatnich dni.

"Wszystkie te sygnały w przeogromnej ilości i sile skierowaliście w naszą stronę, każdy ma w sobie ogromną moc emocji, przyjaźni i bardzo wzmacnia naszego ducha" - napisała Orkiestra. "Każdy jeden gest Waszej solidarności z Orkiestrą i Jurkiem jest niesamowicie ważny" - czytamy.

Fundacja WOŚP ma do wszystkich ogromną prośbę, aby w tych dniach wesprzeć rodzinę Prezydenta Pawła Adamowicza, jego współpracowników, przyjaciół i mieszkańców Gdańska.

"My, całą Fundacją, także ze wszystkich sił chcemy ich wspierać, i wyrazimy swoją z nimi solidarność w czasie sobotnich uroczystości w Gdańsku. Pozostańmy więc do momentu pożegnania ś.p. Prezydenta Pawła Adamowicza w zadumie, a potem przyjdzie czas na naszą wspólną pracą na rzecz lepszej przyszłości" - napisano w komunikacie.

Uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska rozpoczną się już w piątek - pochód żałobny o godzinie 17.00 odprowadzi ciało prezydenta do Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, gdzie wieczorem odbędzie się msza święta. Nabożeństwo żałobne odbędzie się w sobotę 19 stycznia 2018 roku o godzinie 12.00 w Bazylice. Tam również zostanie pochowany Paweł Adamowicz.


Źródło: materiały prasowe WOŚP

Zobacz też:


 
 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy