lalki dla Elizy
fot. archiwum domowe

Wyjątkowy prezent na Dzień Dziecka: lalki, które ratują życie

Wiesz, że możesz dać maluchowi na Dzień Dziecka coś naprawdę wyjątkowego? Polecamy lalki i pajacyki, które nie tylko cieszą dziecko, ale też ratują życie 13-letniej Elizy. Są naprawdę niezwykłe! A wszystko to wymyśliła Cecylia Knedelek, autorka uwielbianych przez dzieci książek o gotowaniu.
lalki dla Elizy
fot. archiwum domowe
Cecylia Knedelek, czyli Anna Krzyżanek, autorka uwielbianych przez dzieci książek o gotowaniu, wymyśliła rok temu niezwykłą akcję szycia szmacianych lalek: lalek dla Elizy. Cały dochód z ich sprzedaży jest przeznaczany na zakup leków dla 13-letniej Elizy Banickiej.
 

Lalki dla Elizy

Eliza ma 13 lat i choruje na bardzo rzadką chorobę, w wyniku której słabną mięśnie i postępują zmiany z mózgu (Niemnna-Picka). Lek na tą chorobę jest, ale w Polsce Ministerstwo Zdrowia go nie kupuje, bo... jest za drogi. Dzieci chorych na tę chorobę jest niewiele: w Polsce około 20. Nie stoi za nim silne lobby, więc mimo wielu obietnic Ministerstwa Zdrowia, że lek dla dzieci będzie, wciąż go nie ma. 
Na tę samą chorobę, co Eliza, kilka lat temu zmarł jej starszy brat. Rodzice Elizy wiedzieli, że nie mogą czekać na to, aż Ministerstwo Zdrowia zmieni przepisy i kupi lek. Od półtora roku rodzicom Elizy Banickiej udaje im się dokonać to, co niemożliwe: dzięki pomocy wielu osób zbierają co miesiąc 50 tys. zł - bo tyle miesięcznie kosztują leki, które ratują Elizę.
 
 
Redakcja poleca: Najlepsza zabawka kreatywna dla przedszkolaka - film
Prezentujemy nowości rynkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. Którą z zabawek kreatywnych wybierzesz dla swojego dziecka?

Lalka dla Twojego dziecka i dla Elizy

Lalka szmacianka może być wspaniałym prezentem dla każdego dziecka (nawet chłopca, bo niektóre szmacianki przypominają bardziej lalki niż pajace). 
Od ponad roku szmaciane lalki szyją ci, co szyć potrafią i ci, co robią to pierwszy raz: dorośli, dzieci, harcerze, celebryci.
Lalki można kupić na allegro (od 10 zł, ale niedawno za lalkę z autografem Slasha zapłacono rekordową sumę 8 tys. zł)!
 
Lalki możesz kupić na allegro: ceny zaczynają się od 10 zł:
https://pl-pl.facebook.com/LalkiDlaElizy/app_142583772444750
 
Jak jeszcze możesz pomóc Elizie, zobacz na stronie: www.elizabanicka.pl.
 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy