urlop w lesie
fot. Fotolia

Jedziemy do lasu

Wycieczka do lasu jest dobra i atrakcyjna dla dziecka w każdym wieku. Zabierzcie aparat fotograficzny.
urlop w lesie
fot. Fotolia

Wycieczka do lasu jest dobra i atrakcyjna dla dziecka w każdym wieku. Zabierzcie aparat fotograficzny – może uda się Wam zrobić zdjęcia owadom, ptakom lub innym mieszkańcom lasu.

Wycieczka do lasu jest dobra i atrakcyjna dla dziecka w każdym wieku. Z niemowlęciem możecie pospacerować, odpocząć w cieniu drzew, a ze starszakiem pobawić się w poszukiwanie wiosny. Mogą to być zgadywanki (nazywanie gatunków drzew, krzewów, ptaków etc.) lub zabawa w trapera. Do orientacji w terenie przydadzą się Wam kompas, mapa, lornetka. Z takimi przyborami w ręku Wasze dziecko poczuje się jak mały odkrywca. Warto również zbierać leśne skarby – liście drzew, kwiaty (o ile nie są pod ochroną), które po powrocie do domu można ususzyć (przyozdobią wspólnie wykonany „pamiętnik trapera”). Zabierzcie też aparat fotograficzny – może uda się Wam zrobić zdjęcia owadom, ptakom lub innym mieszkańcom lasu. Takie fotografie to okazja do zabawy w pochmurne dni: dzięki nim na nowo przeżyjecie majówkę!

Agnieszka Niemojewska
Redakcja poleca: Przegląd kostiumów kąpielowych dla dzieci Mothercare
Na letnie upały musimy jeszcze trochę zaczekać. Mimo to w sklepach Mothercare pojawiła się już kolekcja kostiumów kąpielowych dla dzieci. Zobacz je!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy