GRY
 
 

Podróż do świata magii. 5 powodów, by odwiedzić Disneyland Paris

Jeśli twoje dziecko marzy, by zostać choć na jeden dzień księżniczką, spotkać Myszkę Miki albo Spidermana, koniecznie pomyślcie o podróży do Disneylandu pod Paryżem. Tam spełniają się dziecięce marzenia! Dobrze będą się tam bawić nawet całkiem małe dzieci. Ich rodzice także!

Parada w Disneyland Paris
fot. Materaiły Prasowe Disneyland Paris

Wydaje ci się, że parki rozrywki to nie jest miejsce dla małego dziecka? Nieprawda! Już nawet trzy- czy czterolatek może spędzić w podparyskim Disneylandzie dzień, który zapamięta na zawsze! To park, który jest świetnie przystosowany dla rodziców z dziećmi - są w nim nie tylko wypożyczalnie wózków dla dzieci czy specjalne placyki zabaw dla maluchów, ale także inne udogodnienia dla rodziców nawet z niemowlętami (choć akurat one niespecjalnie skorzystają z parkowych atrakcji). A poza tym wszystko jest tu na miarę małych dzieci - tak, by najmłodsi goście nie czuli się przytłoczeni. Ale nie tylko dzieci mogą się tu dobrze bawić - również dla rodziców to okazja, by przenieść się do świata magii. To miejsce, gdzie marzenia się spełniają - tak głosi disnejowskie hasło.

1. Przenieście się do świata magii

Wszystkie atrakcje w parku Disneya są perfekcyjnie wymyślone. Każda ma swoją historię stworzoną przez profesjonalnego  imagineera (inżyniera wyobraźni? - to połączenie dwóch angielskich słów: imagination, czyli wyobraźnia, i engineer - inżynier). Nie są to więc zwykłe karuzele, kolejki czy spływy pontonowe. Wchodząc do Disneylandu, przenosisz się do kompletnego świata, który angażuje wszystkie zmysły - gra odpowiednia muzyka, są efekty wizualne, a nawet... zapachy. Bo każdą część parku, czy jest to Fantasyland, Advantureland, Frontierland czy Discoveryland, ogląda się, wącha i słucha inaczej. To świat tak precyzyjnie wymyślony i skonstruowany, że można się tam poczuć jak... w disnejowskiej bajce.

Zobacz też: 7 sposobów na rozwijanie wyobraźni dziecka
Redakcja poleca: Jak wybrać fotelik samochodowy dla starszego dziecka?
Wielu rodziców zastanawia się, co powinni wziąć pod uwagę przy wyborze fotelika dla dziecka. Czy ty też masz ten problem? Jeżeli twoja odpowiedz jest tiwerdząca, obejrzyj film i dowiedz się jak dobrać fotelik dla starszego dziecka.

2. Spotkajcie ulubionych bohaterów

Wbrew pozorom to atrakcja nie tylko dla dzieci! Choć rzeczywiście one najbardziej ją docenią. Możliwość indywidualnego wejścia do garderoby Myszki Miki, przywitania się i zrobienia sobie z nią zdjęcia to dla malucha przeżycie samo w sobie. A z pewnością ucieszy też rodzica. Można też spotkać się ze Spidermanem - i oczywiście zrobić sobie z nim zdjęcie - choć ta atrakcja będzie dostępna tylko do 14 lipca 2014 roku, jedynie na czas promocji kolejnego filmu o Spidermanie (Niesamowity Spider-Man 2). Któż by nie chciał mieć takiej fotki w rodzinnym albumie? W parku jest jednak mnóstwo innych okazji, by zobaczyć disnejowskich bohaterów.

3. Pozachwycajcie się roślinnością

To właśnie ona sprawia, że Disneyland jest prawdziwym parkiem! Absolutnie warto zwrócić uwagę na niemal każdą roślinę, która tam jest, bo żadna nie znalazła się tam przypadkiem. Każda część parku ma swoją roślinność, która tworzy jej charakter i oddaje specyficzny klimat. Doceniły ją nawet miejscowe króliki, z których inwazją walczą pracownicy parku. Choć roślin jest dużo, nie przytłaczają i nie zasłaniają atrakcji - o to m.in. dbają ogrodnicy, którzy sadzą, przycinają, a nawet wymieniają drzewa na nowe, gdy te urosną zbyt duże. W Disneylandzie pracuje ich aż 130, a opiekują się 35 tysiącami drzew i każdego roku sadzą ponad milion kwiatów! Wierzcie, że jest co podziwiać!

Zobacz też: Jak wychować ekologa?

4. Zobaczcie nawet trzy taneczne parady dziennie

To jedna z niewątpliwych atrakcji paryskiego parku Disneya! Codziennie można obejrzeć co najmniej dwa widowiska: popołudniową paradę Disney Magic (o godz. 17.30) z tancerzami i ulubionymi bohaterami Disneya i wieczorny pokaz Disney Dreams o 22.00, pełen świateł, sztucznych ogni i strzelających fontann. Poza tym sezonowo (np. z okazji wiosny) lub z okazji różnych świąt (m.in. Halloween, Bożego Narodzenia) organizowane są czasowe parady, np. do 22 czerwca 2014 można oglądać paradę Swing into Spring. To piękne, kolorowe, pełne muzyki i tańca widowiska! W Disneylandzie muzyka gra przez 6 tysięcy godzin w roku, a muzyczno-taneczne przedstawienia gromadzą mnóstwo zachwyconych małych miłośników bajek Disneya.

5. Poczujcie się jak księżniczki i superbohaterowie

Wielu małych gości nie poprzestaje na odwiedzeniu parku, chcą się poczuć jak prawdziwi bohaterowie bajek. Dlatego małe dziewczynki przychodzą do parku przebrane za disnejowskie księżniczki (sukienki można kupić na miejscu w niezliczonych sklepikach z pamiątkami), a chłopcy mogą się przebrać za Buzzów Astrali z Toy Story czy bohaterów Gwiezdnych Wojen. A co powiecie na spotkanie z "prawdziwą księżniczka"? Na przykład ukochaną przez dziewczynki Roszpunką - można dotknąć jej włosów i zrobić sobie z nią zdjęcie! Podobnie jak z innymi księżniczkami w Pawilonie Księżniczek.

Pamiętajcie, że Disneyland jest otwarty 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. A z Warszawy do Paryża na lotnisko Charlesa de Gaulle'a, skąd kursują bezpośrednie busy do Disneylandu, można łatwo dolecieć linią Air France (są aż 3-4 loty dziennie, a podróż trwa tylko 2,5 godziny). Ceny biletów w promocji zaczynają się już od 400 zł. Zachęceni?
Więcej informacji: www.disneylandparis.com, www.airfrance.pl
Doładuj
Przeładuj