Maciej Zakościelny i Paulina Wyka są wyluzowanymi rodzicami
fot. ONS.pl

Wyluzowanie czy brak wychowania? Maciej Zakościelny pozwala synom mazać po ścianach

Partnerka aktora, Paulina Wyka, pokazała zdjęcia, na których widać, jak chłopcy szaleli przy ścianach. Mali artyści działali z rozmachem!
Milena Oszczepalińska
Maciej Zakościelny i Paulina Wyka są wyluzowanymi rodzicami
fot. ONS.pl
Aktor Maciej Zakościelny i modelka Paulina Wyka są parą od 2014 roku. Przez długi czas starali się trzymać swoją relację w tajemnicy, jednak kiedy modelka zaszła w pierwszą ciążę, wyjawili prawdę o sobie. Obecnie są rodzicami dwóch synów, prawie 3,5-letniego Borysa i 1,5-rocznego chłopca, którego imienia nie zdradzili. Jak wychowują malców? Na pewno słowo „kreatywność” jest im o wiele bliższe niż „dyscyplina”. Świadczą o tym ostatnie zdjęcia, jakimi Paulina pochwaliła się w sieci.

Maciej Zakościelny i Paulina Wyka pozwalają dzieciom na wiele

Modelka pokazała ostatnio na swoim Instastory dość nietypowe zdjęcia synów. Widać na nich, jak chłopcy z zapałem zamalowują różnymi kolorami… ściany! Partnerka Macieja Zakościelnego nie zdaje się tym jednak przejmować i zamiast w pośpiechu zacząć ścierać mazgaje, postanowiła sfotografować dziecięcą twórczość i pochwalić się dziełem synów w internecie. Albo para przezornie pokryła ściany zmywalną farbą, albo ma bardzo dużo wyrozumiałości do swoich smyków.
dzieci Macieja Zakościelnego malują po ścianachDzieci Macieja Zakościelnego malują po ścianach
Maciej Zakościelny przyznał kiedyś na swoim profilu na Instagramie: „Ojcostwo bywa wyjątkowo piękne. Zazwyczaj jednak to czas bardzo intensywny i niełatwy. Szczególnie teraz gdy ta rola wymaga na nowo zdefiniowania. Pozdrawiam wszystkich ojców. Życzę Wam dużo spokoju, cierpliwości, akceptacji i miłości - naprawdę warto”. Patrząc na to, jak para reaguje na pomazane ściany, zdaje się, że właśnie te cechy są dla nich absolutnie kluczowe w rodzicielstwie.
Redakcja poleca: Czy to prawda, że wnuki kocha się bardziej niż własne dzieci?
Często słyszy się, że dziadkowie bardziej kochają wnuki niż własne dzieci. To zastanawiające, że dziadkowie, którzy w młodości byli surowi dla swoich dzieci, dla wnuków są pobłażliwi i rozpieszczają je do granic możliwości. Z czego może wynikać tak inne podejście do pociech?

Kreatywne wychowanie czy… brak wychowania?

Choć wielu takie luźne podejście do wychowania i duża doza wyrozumiałości na zachowanie dzieci bardzo się podoba, są i tacy, którzy uważają, że przyzwalanie na wszystko to zwyczajny brak wychowania. A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Uważacie, że pozwalanie dzieciom na malowanie po ścianach uczy je kreatywności i wyrażania siebie, czy jest wyrazem braku dyscypliny i zasad? Jak wy byście zareagowali na podobne wyczyny waszych pociech?

Stawianie na kreatywność jest ważne dla rozwoju dziecka. Wszelkie zabawy pobudzające wyobraźnię doskonale stymulują mózg i poszerzają horyzonty malca. Warto wygospodarować w domu kącik, w którym dziecko będzie mogło się twórczo wyżywać, kiedy tylko przyjdzie mu na to ochota. Aby stworzyć taki kącik, wystarczy pomalować choćby kawałek ściany specjalną farbą tablicową i kupić kolorowe kredy. Maluch będzie zachwycony!

Myślicie o pomalowaniu ścian w pokoju dziecka farbą tablicową? Sprawdźcie te (i kupcie też zmazywalne flamastry):

Źródło: instagram

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy