GRY
 
 

Wymyśl coś!

Wymyśl coś! to szwedzki bestseller dla jedno-, dwulatków, który polubiło już wielu polskich dzieci.

książka dla dzieci, książka od 1. roku życia

Wymyśl coś!
Anna-Clara Tidholm
Zakamarki
Od 1. roku życia
Cena: 19,90 zł
Wiadomo, że kiedy pada deszcz, to dzieci się nudzą. W książce "Wymyśl coś" bohater nudzi się na potęgę. To dlatego postanawia razem z lalką, szmacianym pieskiem oraz małpką wybrać się w podróż dookoła świata, zbudować wieżę do samego nieba czy upiec ciasto. Ale czy naprawdę? Oczywiście, że nie, bo wszystko dzieje się w dziecięcej wyobraźni. Bo tak naprawdę maluchom nie są potrzebne nie wiadomo jakie zabawki, by świetnie się bawić. Bo im mniej dosłowności, tym więcej miejsca dla wyobraźni. Wie to doskonale autorka i ilustratorka książki (druga w serii to "A dlaczego?"). 

Zaletą książek szwedzkiej autorki jest tekst napisany w prosty i rytmiczny sposób, dzięki czemu łatwy do zapamiętania. Ten rytm jest charakterystyczny, dodatkowo podkreślony układem stron i doborem rysunków. Te ostatnie w konkretnych kolorach, oszczędne w szczegóły, idealne dla najmłodszych. Plus za sztywne kartki, odporne na rączki i ząbki dziecka.Redakcja poleca: Dziś największym zagrożeniem dla rozwoju dziecka jest zwykły smartfon [ROZMOWA Z EKSPERTEM]
- To obowiązkiem dorosłych jest dopilnować, by nasze dzieci korzystały z mediów w sposób bezpieczny i sprzyjający rozwojowi. - wyjaśnia psycholog, Aleksandra Piotrowska.
Doładuj
Przeładuj