GRY
 
 

Wymyśl swoją własną bajkę!

Jaka jest twoja ulubiona bajka? Zainscenizuj ją ze swoim dzieckiem, używając klocków!

Lego Duplo, klocki
fot. materiały prasowe Lego

Bajki nie służą tylko rozrywce - odgrywają ważną psychologicznie rolę w rozwoju dzieci w każdym wieku. Słuchając bajkowych historii, najmłodsi uczą się podstawowych zasad w relacjach międzyludzkich. Wzmacniaj  osobowość swojego dziecka właśnie za pomocą mądrych i uniwersalnych opowieści.
 
Bajki wzmacniają osobowość. Dają nadzieję, że nawet najsłabszy może odnieść w życiu sukces, potrafią godzić przeciwieństwa. Uczą odróżniania dobra od zła, pokazując pozytywne i negatywne cechy charakteru czy zachowania. Dziewczynki zwykle identyfikują się z księżniczkami, wojowniczkami i wróżkami, chłopcy z rycerzami, książętami i czarodziejami. Dzieci lubią myśleć, że mają takie same usposobienie i wygląd jak ich ulubieni bohaterowie.
Bajki są szczególnie ważne dla rozwoju przedszkolaków. Najlepiej, aby historie były czytane lub odgrywane przez mamę lub tatę. W ten sposób bajki mogą kształtować wyjątkową więź między dzieckiem a rodzicami, stać się częścią familijnego rytuału - i fascynującą zabawą, na którą z niecierpliwością czeka cała rodzina.
 

 
Ania (3 lata) i jej mama kochają bajki. Każdego wieczoru przed snem czytają lub opowiadają jedną z ulubionych historii. Dziewczynka najbardziej lubi bajki o księżniczkach. Mama sprawdza, czy Ania dobrze pamięta całą historię, i pozwala, by dziewczynka opowiedziała samodzielnie niektóre fragmenty. Bajki opowiadają sobie także, gdy wychodzą na dwór. Np. w czasie spaceru w lesie szukają zamku Kopciuszka lub wieży Śpiącej Królewny.
 
Ani ulubione księżniczki to Kopciuszek i Śpiąca Królewna. Obie historie zna bardzo dobrze, a dzięki klockom LEGO® DUPLO® może odtworzyć je z pamięci, konstruując budowle i odgrywając sytuacje z opowieści. W ten sposób ulubiona bajka może być opowiedziana w nowy, aktywny i fascynujący sposób, nie tylko poprzez lekturę książki.
 
 
Śpiąca Królewna w bajce śpi w wieży. Ania buduje wieżę i kładzie królewnę do łóżka, przykrywając ją kocykiem. Ania nie zapomniała też o Kopciuszku. Obie księżniczki śpią w swoich własnych bajkach. Wtem zatroskana dziewczynka zastanawia się, jak książę dostanie się do wieży? Razem z mamą buduje więc dla niego schody. Teraz książę idzie prosto do Śpiącej Królewny, a bajka znajduje swoje pozytywne zakończenie.
 
Porada rodzicielska:
Często pozwalam mojemu dziecku samodzielnie opowiadać bajki, pomagając poprzez zadawanie odpowiednich pytań. Gdy Ania nie ma już problemu z opowiedzeniem całej historii od początku do końca, staramy się ją odtworzyć z punktu widzenia różnych bohaterów, w efekcie wymyślając kompletnie nową bajkę.
 
 
Podczas sesji zdjęciowej został użyty zestaw LEGO® DUPLO® „Pałac Kopciuszka” (nr katalogowy 6154) i „Bajka o Śpiącej Królewnie” (10542).

 
www.duploswiat.pl
http://www.duploswiat.pl/pomysly-na-zabave/teatrzyk-kukielkowy

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Kanapkowe wariacje i inne kuchenne inspiracje

Uwaga! Idzie mróz!