Na piątkę! Bambino „Krem ochronny + kojący” świetnie zdał test mam!

Skóra maluszka jest miękka, gładka, sprężysta i nawilżona. Odpowiednia pielęgnacja ma za zadanie utrzymać ją w tej formie lub w razie problemów – pomóc wrócić do stanu idealnego. W ręce rodziców oddaliśmy „Bambino Krem ochronny+kojący”. Poprosiliśmy o podzielenie się z nami opinią o jego konsystencji, zapachu i właściwościach oraz ocenienie, czy odpowiednio chroni i koi skórę maluszka.

Kremy trafiły do mam niemowląt i dzieci do 2. roku życia. Prawie połowa zadeklarowała, że ich maluszki mają skórę normalną ze skłonnościami do przesuszania, a 36 proc. oceniło skórę dzieci jako normalną, w przypadku której problemy skórne pojawiają się sporadycznie. 14 proc. wskazało, że skóra ich dzieci jest atopowa, nieco ponad 8 proc., że sucha.

Problemy skórne niemowląt

Poprosiliśmy mamy o wskazanie, z jakimi problemami skórnymi maluchów najczęściej się zmagają. Mamy wymieniły:

  • Podrażnienia (także w okolicach podpieluszkowych)
  • Zaczerwienienia (także w okolicach podpieluszkowych)
  • Potówki
  • Odparzenia
Aneta: „Wybieram kremy, które pomagają i chronią skórę mojej córeczki. Po użyciu Bambino Kremu ochronnego + kojącego skóra Lenki była gładziutka i przyjemna w dotyku, a także zabezpieczona. Zaczerwienienia znikały szybciej i nie były już problemem. Używamy go także przed wyjściem na dwór, aby zabezpieczyć buźkę przed czynnikami zewnętrznymi. Sprawdza się idealnie!”.

Beata: „Dużą zaletą kremu jest skuteczna ochrona wrażliwej skóry malucha. Świetnie sprawdza się chroniąc od wiatru oraz innych czynników atmosferycznych. Delikatny, niedrażniący zapach jest dużym atutem. Opakowanie bardzo poręczne i nawiązuje do wspomnień z mojego dzieciństwa:) Pojemność idealna – nie zajmuje w torbie dużo miejsca, ale jest na tyle pojemny, że wystarcza na długo. Zniwelował również podrażnienia i otarcia na skórze mojego synka. Dużym plusem jest również możliwość stosowania go od pierwszych dni życia”.

Mamy podkreślały, że stosowały krem nawet kilka razy dziennie (85 proc.), wiele z nich zabierało „Bambino krem ochronny + kojący” na spacery. Wszystkie zgodnie zaznaczyły, że stał się obowiązkowym punktem porannej i wieczornej pielęgnacji.

Ania: „Konsystencja kremu dosyć gęsta, jednak mimo to dobrze się rozprowadza, a także wchłania się bezproblemowo. Zapach jest delikatny, bardzo przyjemny. Smaruje nim całe ciało dziecka, głównie po kąpieli. Świetnie nawilża delikatną skórę. Nie uczula, nie podrażnia. Jest megawydajny. Wystarczy niewiele zaaplikować, aby nasmarować całe ciałko synka”.

Właściwości „Bambino Kremu ochronnego + kojącego”

Mamy oceniły takie elementy, jak konsystencja, zapach, natłuszczenie, pojemność, wygląd opakowania, długość utrzymywania się warstwy ochronnej, ukojenie wysuszonej i delikatnej skóry, łatwość w rozsmarowywaniu kremu oraz ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych. „Bambino Krem ochronny + kojący” sprawdził się świetnie pod każdym względem!

Bardzo istotne były odpowiedzi mam zwłaszcza w dwóch obszarach: ochrony i ukojenia. Właściwości ochronne „Bambino Kremu ochronnego + kojącego” testujący rodzice ocenili jako bardzo dobre (83 proc.), pozostali testujący oznaczyli je jako dobre. W przypadku właściwości kojących piątkę przyznało 79 proc. mam. Pozostałe oceniły go w tym obszarze na czwórkę.

Anita: „Największą zaletą Bambino Kremu ochronnego + kojącego jest to, że doskonale natłuszcza. Na prawdę, konsystencja kremu bardzo mi odpowiada – to, że jest taka gęsta, pozwala na dłuższe pozostawienie warstwy kremu na skórze dziecka, dzięki czemu jest odpowiednio natłuszczona i nawilżona”.

Mamy polecają mamom

Mamy zgodnie zarekomendowały innym rodzicom „Bambino krem ochronny + kojący” podkreślając, że jest skuteczny, szybki, delikatny i spełnia ich oczekiwania w obszarze pielęgnacji niemowlęcia.

Marta: „W kosmetykach, które wybieram, niezwykle ważny jest dla mnie skład. Bambino Krem ochrony + kojący ma moim zdaniem skład idealny. Jest odpowiedni nawet dla najwrażliwszej skóry dziecka, dzięki czemu można go stosować już od pierwszych dni życia maleństwa. Bardzo ważne jest dla mnie to, że ten produkt uzyskał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Produkt ma przyjemny zapach, bardzo dobrze się wchłania. Jest o tłustej konsystencji, dzięki czemu warstwa kremu pozostaje na dłużej na skórze. Krem jest odpowiedni na każdą pogodę oraz na wszystkie sytuacje, bardzo dobrze chroni przed szkodliwym wpływem środowiska. Skutecznie łagodzi zaczerwienienia skóry oraz łagodzi podrażnienia, szczególnie te wywołane przez stosowanie pieluszek. Zdecydowanie spełnił moje oczekiwania”.


Wyniki zostały przygotowane na podstawie testu przeprowadzonego w serwisie mamotoja.pl na grupie 95 kobiet w terminie październik/listopad 2019 r.

Artykuł powstał z udziałem marki Bambino

Doładuj
Przeładuj