GRY
 
 

Zimowy spacer z tatą: w co się bawić?

Może wybierzesz się z maluchem na spacer? Spójrz na świat jego oczami, pokaż mu coś ciekawego, pobawcie się. Wrócicie do domu pełni wrażeń i w świetnych humorach! Warto się przekonać.

fot. Edipresse
Czas na spacer. Najbliższą godzinę spędzicie na doskonałej i bardzo rozwijającej (również dla ciebie!) zabawie. Będzie jeszcze fajniej i więcej okazji do zabawy, jeśli zamiast do wózka włożysz dziecko do nosidełka albo wyciągniesz sanki.

Przed wyjściem z domu na spacer

Przed wyjściem z domu nakarm dziecko lub poproś o to żonę. Zapakuj też jedzenie dla dziecka, np. podgrzany obiadek w słoiczku (w specjalnym termoopakowaniu) albo ciepłą wodę w termosie i butelkę z porcją mleka w proszku. Ubierz malucha na cebulkę. Zimą nie zapomnij też o kocu do sanek. A potem do dzieła! Zabawę możecie już zacząć, gdy wychodzicie z domu. To wprawi was oboje w doskonały humor. Nie przedłużaj jednak etapu ubierania.
Redakcja poleca: Czy ojcowie są tak samo dobrymi rodzicami, jak mamy? [SONDA ULICZNA]
O to, czy ojcowie są tak samo dobrymi rodzicami, jak mamy zapytaliśmy przechodniów. Zobacz co mieli do powiedzenia!

Zabawa na śniegu: Hop, do góry

Od trzeciego miesiąca
Jak się bawić:
Obsypane śniegiem gałęzie zachęcają, by je rozbujać. Podnieś dziecko wysoko do góry, będzie miało większą frajdę, widząc twoje poczynania. A może sam wyciągnie rączkę. Gdy odrobina świeżego białego puchu obsypie dziecko, będzie zaskoczone, co to. Jeszcze bardziej, gdy poczuje na rączce, że śnieg jest zimny i znika. Pamiętaj jednak, by obserwować reakcję dziecka i nie wystraszyć go. Na koniec możecie schylić się do małego krzaczka.
Co to daje: Ćwiczy zmysły, równowagę, koordynację ruchu.

Zimowa zabawa na spacer: Ludzik z rękawiczki

Od drugiego miesiąca
Jak się bawić:
Kiedy robicie przerwę na jedzenie, możesz przy okazji sprawdzić, czy dziecko nie zmarzło, czy nie ma zimnych rączek. Nałóż sobie na palce jego rękawiczkę albo swoją. Pomachaj nią jak kukiełką i powiedz śmiesznym głosem: „Ojej, gdzie mała rączka?” A potem szukaj rączki malucha, powtarzając: „Gdzie ta mała rączka, zaraz ją znajdę”. W końcu złap ją przez rękawiczkę i roześmiej się głośno.
Co to daje: Rozwija świadomość własnego ciała, rozwesela.

Zabawa na spacerze zimą: Miś, kaczka, zajączek

Od drugiego miesiąca
Jak się bawić:
Weź malucha na ręce, możesz otulić go swoją kurtką. A jeśli maszerujesz, niosąc go w nosidełku, masz zadanie ułatwione. Udawaj, jak chodzą różne zwierzęta: niedźwiedź, kaczka, zając. Kiedy zmieniasz kroki (nie skacz), mów, co udajesz, zmieniając głos: raz wyżej, raz niżej. Starszemu maluchowi, pokaż ślady na śniegu.
Co to daje: Wzmacnia koordynację ruchową.
Doładuj
Przeładuj