wypadanie włosów po ciąży: przyczyny
fot. Fotolia

Dlaczego po ciąży wypadają włosy?

W ciąży miałaś takie piękne, mocne włosy, a teraz zaczęły wypadać garściami. Dlaczego tak się dzieje i czy powinnaś się martwić?
Karolina Stępniewska
wypadanie włosów po ciąży: przyczyny
fot. Fotolia
Wypadanie włosów po ciąży to naturalne zjawisko, ale i tak wywołuje duży niepokój. Nic dziwnego! Żadna z nas nie lubi znajdować włosów na szczotce, poduszce, w wannie. Zastanawiasz się, czy dzieje się z tobą coś złego, że tak bardzo wypadają ci włosy po ciąży? Przecież włosy w ciąży były takie gęste, mocne i piękne! Dlaczego mniej więcej 3 miesiące po porodzie zaczynają nam wypadać włosy?

Wypadanie włosów po ciąży: przyczyny

W ciąży włosy są lśniące i piękne, aż tu nagle, mniej więcej 3 miesiące po porodzie, włosy zaczynają wypadać. U niektórych mam trwa to krótko i nie jest szczególnie dokuczliwe, u innych włosy wypadają garściami, powodując duże zmartwienie. Za piękne włosy w ciąży odpowiada podwyższony poziom estrogenów, a teraz, kiedy poziom ciążowych hormonów wraca do normy, włosy wypadają. Możesz stracić nawet do 30 proc. włosów, bo wypadną także te, które nie wypadły w czasie ciąży. Naturalna faza wzrostu włosów zakłada ich wypadanie, skoro jednak estrogen w ciąży zakłócał ten proces, teraz możesz mieć wrażenie, że tracisz za dużo włosów. Nie martw się, wszystko wróci do normy. Na razie dbaj o włosy, żeby je wzmocnić i żeby pięknie wyglądały.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak młoda mama może zadbać o zniszczone włosy po ciąży i porodzie (film)
Nie możesz patrzeć na swoje włosy i od porodu spinasz je w kitkę? Nie pomagasz im w pielęgnacji. Agnieszka Górska, fryzjer i edukator marki Kevin.Murphy przekonuje, że dobry kosmetyk i szczere chęci mogą naprawdę zdziałać cuda.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy