wesołe miasteczko
fot. Fotolia

Wypadek w wesołym miasteczku w Krakowie: 2 dzieci wypadło z karuzeli

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, wypadły w niedzielę z karuzeli w wesołym miasteczku pod Krakowem. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.
Karolina Stępniewska
wesołe miasteczko
fot. Fotolia
Wypadek , do którego doszło w wesołym miasteczku pod Wawelem w niedzielę około godz. 15.00, wyglądał bardzo groźnie: trzy osoby, w tym dwoje dzieci - dziewczynka w wieku 8 lat i 12-letni chłopiec - oraz 18-latka, wypadły z tzw. "wirującej kanapy" i spadły na położony 2 metry niżej podest.  - Staliśmy w tłumie ludzi, zaczęły się piski, krzyki. Najprawdopodobniej otworzyła się klapa. Po każdym okrążeniu wypadała kolejna osoba. - mówił reporterowi TVN24 jeden ze świadków zdarzenia.

8-letnią dziewczynkę przewieziono do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu, po badaniach i obserwacji wypuszczoną ją do domu. 12-latek i 18-latka również trafiły do krakowskich szpitali i z siniakami i stłuczeniami mogli wrócić do domów. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. 

TVN24 donosi, że karuzela od dwóch lat nie miała badań technicznych, które powinny być przeprowadzane co roku. Urządzenie sprawdził przedstawiciel dozoru technicznego, policja czeka na wyniki ekspertyzy oraz na informacje biegłych w sprawie ważności atestów dopuszczających karuzelę do użytku. Funkcjonariusze sprawdzają też, czy korzystanie z  urządzenia powinno być objęte ograniczeniami wiekowymi. Nie wiadomo jeszcze, czy kierownictwu wesołego miasteczka zostaną postawione zarzuty i czy wypadkiem zajmie się prokuratura. 

Radio Kraków donosi, że w wesołym miasteczku, w którym doszło do wypadku, trwa demontaż karuzel. Kierownictwo wesołego miasteczka odmówiło komentarza reporterce radia. 

Na szczęście w tym wypadku nikt poważnie nie ucierpiał, ale mogło skończyć się tragicznie, dlatego apelujemy: zaczyna się sezon wizyt w wesołych miasteczkach, unikajcie miejsc, które nie budzą zaufania!

Zobacz też:
Redakcja poleca: Farma Iluzji – świat dziecięcej wyobraźni - VIDEO
Jest jedno takie miejsce, gdzie iluzja staje się rzeczywistością, a rzeczywistość przenosi do świata dziecięcej wyobraźni. Zobacz je!
Oceń artykuł

Ocena 3 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy