2-latek pomógł bratu wydostać się spod szafki
fot. YouTube/Kayli Shoff

2-latek cudem uniknął śmierci – ten film działa na wyobraźnię!

Gdyby nie natychmiastowa pomoc brata i wiele szczęścia, mogłoby dojść do tragedii. Zobacz, jak niebezpieczna jest nieprzymocowana do ściany komoda!
Hanna Szczesiak
2-latek pomógł bratu wydostać się spod szafki
fot. YouTube/Kayli Shoff
Tata 2-letnich bliźniaków ze stanu Utah w USA opublikował na Facebooku i YouTubie film, który jest ostrzeżeniem dla wszystkich rodziców. Na filmie widzimy, jak jeden z braci ratuje drugiego, który został przygnieciony komodą.

Wypadki domowe nie są rzadkością

Film został nagrany dzięki kamerze zainstalowanej w pokoju chłopców. Kayli Shoff, mama chłopców, przyznała, że nie słyszała spadającej szafki. Gdy weszła do pokoju, zobaczyła leżącą na podłodze komodę i bawiących się bliźniaków. Dopiero nagranie z kamery uświadomiło jej i jej mężowi, Rickowi, w jakim niebezpieczeństwie były ich dzieci.
Redakcja poleca: Niebezpieczeństwa w domu (dla dzieci): 7 niemowlęcych akcesoriów stanowiących zagrożenie
Niebezpieczeństwa w domu czyhają na dzieci nie tylko w kontaktach, ostrych krawędziach mebli czy innych potencjalnie groźnych miejscach i sprzętach. Niebezpieczne mogą być też nosidełka, łóżeczka czy przewijaki. Wyjaśniamy, na co uważać i jak ich nie używać.

Komoda może zagrażać bezpieczeństwu dziecka

Ten maluch miał wiele szczęścia. Pisaliśmy o komodzie z Ikei, która może być zagrożeniem dla dzieci. 2-letni Ted i dwoje innych dzieci nie przeżyło po tym, jak spadła na nich komoda MALM. Producenci nie wycofali jej ze sprzedaży. Ostrzegają, że każda szafka może być dla dziecka zagrożeniem, jeśli nie jest przymocowana do ściany. W przypadku komody MALM, w instrukcji jest napisane, by przymocować ją do ściany i zminimalizować w ten sposób ryzyko wypadku. Niestety, wielu rodziców nie ma tej świadomości i niezależnie od tego, gdzie kupili komodę czy szafkę, nie stabilizują jej tak, jak powinni.

Zobaczcie, jak 2-letni Bowdy ratuje brata:

Tata chłopców z filmu miał wątpliwości, czy opublikować to nagranie właśnie dlatego, że to on i jego żona nie dopilnowali, by chłopcy byli odpowiednio zabezpieczeni. Jeśli nie wiecie, jak prawidłowo przymocować komodę do ściany, zobaczcie ten film. Takim wypadkom można zapobiec!

Upewnijcie się, że wasze maluchy są w domach bezpieczne.

Czytaj także: Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w domu?

źródło: kidspot.com.au
Oceń artykuł

Ocena 5 na 23 głosy

Zobacz także

Popularne tematy