Bezpieczeństwo dziecka w mieszkaniu
fot. Facebook/Hannah Davis

Wypadki domowe się zdarzają! Mama ostrzega i pokazuje zdjęcie córeczki

Historia tej niespełna rocznej dziewczynki to przestroga dla wszystkich rodziców! Jak zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom?
Hanna Szczesiak
Bezpieczeństwo dziecka w mieszkaniu
fot. Facebook/Hannah Davis
Siatki, żaluzje i moskitiery dają poczucie, że okno jest zabezpieczone. Owszem, przed owadami, ale nie przed dziećmi. Mama 11-miesięcznej Madeline ostrzega rodziców, by nie dali się zwieść złudnym zabezpieczeniom.

Wypadki domowe to nie rzadkość!

11-miesięczna Madeline trafiła do szpitala z poważnym urazem czaszki, po tym, jak wypadła przez okno z drugiego piętra. Dziewczynka bawiła się przy otwartym oknie w domu swojej opiekunki. Okno było zabezpieczone siatką. Madeline zbliżyła się do okna i popchnęła siatkę. Niestety, siatka nie była w stanie utrzymać ciężaru dziecka i oderwała się od ramy.

Dziewczynka została przetransportowana helikopterem do szpitala. Dzięki natychmiastowej pomocy lekarzy udało się ją uratować. Personel szpitala, do którego trafiła Madeline, przyznał, że takie wypadki domowe zdarzają się częściej, niż można się spodziewać. Rodzicom często się wydaje, że ich mieszkanie jest prawidłowo zabezpieczone i dziecku nic nie grozi. Niestety, nie zwracają uwagi na szczegóły, które mogą być dla dzieci śmiertelnym zagrożeniem.

Mama Madeline, Erin Cumiskey, zgodziła się na opublikowanie zdjęć córki, by ostrzec innych rodziców.
 
Redakcja poleca: Bezpieczeństwo dzieci w domu: 15 zasad, których musisz przestrzegać
By zadbać o bezpieczeństwo dzieci w domu, warto stosować różne zabezpieczenia, takie jak blokady, zaślepki i osłonki, a drobne i niebezpieczne przedmioty trzymać poza zasięgiem dziecka. Do 3/4 wypadków z udziałem dzieci dochodzi właśnie w domu.

Upewnij się, że twoje dziecko jest bezpieczne

Historia Madeline to przestroga dla wszystkich rodziców. Żaden rodzic nie powinien myśleć "mnie to nie dotyczy" czy "mojemu dziecko to się nie przytrafić". Moskitiery czy żaluzje nie chronią waszych dzieci przed upadkiem z okna. Nie pozwalajcie dzieciom bawić się w pobliżu okien, odsuńcie od okien meble, po których dziecko mogłoby się wspiąć. Zamontujcie zabezpieczenia na klamki. Tylko w ten sposób zmniejszycie ryzyko niebezpieczeństwa.

Zobacz także: Komoda przygniotła 2-latka. Ten film działa na wyobraźnię!

Źródło: kidspot.com.au
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy