zestaw startowy Philips Avent
fot. Adobe Stock

Większy komfort dla mamy i więcej mleka dla dziecka

Warto zawczasu skompletować do wyprawki laktator i inne akcesoria przydatne do karmienia. Już dziś przygotuj się na przyjęcie maluszka i kup laktator lub zestaw startowy z laktatorem, by później uniknąć nerwowych sytuacji.
zestaw startowy Philips Avent
fot. Adobe Stock

Karmienie to piękny czas dla mamy i maluszka, ale zwłaszcza przy pierwszej ciąży nie do końca wiesz jak będzie ono przebiegało. W związku z tym wiele mam zastanawia się np., czy kupować laktator. Problemy z laktacją jednak ciężko przewidzieć, a przecież warto wcześniej się do nich przygotować, by uniknąć nerwowych sytuacji, gdy maleństwo będzie już na świecie. A tym bardziej zostawiać ten trudny wybór tacie. Laktator przydać się może już w pierwszych dniach po porodzie do stymulowania laktacji, a w przypadku nawału pokarmu przyniesie ulgę nabrzmiałym piersiom. Pomoże również przy bolesnych czy poranionych brodawkach, nawet podczas zastoju pokarmu. Urządzenie będzie jednak pomocne także później już po unormowaniu laktacji, np. gdy będziesz chciała wyjść z domu czy wrócisz do pracy.

Jaki laktator wybrać?


Wybierając laktator pamiętaj, że niezwykle ważny jest komfort odciągania – od tego zależy, ile pokarmu dasz swojemu maluszkowi. Gdy znajdujesz się w wygodnej pozycji i jesteś zrelaksowana, wówczas mleko łatwiej wypływa. Właśnie dlatego laktatory Philips Avent mają specjalną konstrukcję z krótką szyjką, przez co mleko z piersi trafia bezpośrednio do butelki, nawet jeśli siedzisz prosto. Usiądź wygodnie, nie pochylając się do przodu i pozwól, aby miękka nakładka masująca delikatnie stymulowała wypływ mleka. Masująca nakładka laktatora ma miękką i aksamitną fakturę i jest ciepła w dotyku, by delikatnie stymulować wypływ pokarmu. Naśladuje też odruch ssania niemowlęcia. 

Laktator ręczny Philips Avent ma niewielkie rozmiary i umożliwia łatwą obsługę jedną ręką. Łatwo go również przechowywać i przenosić, a odciąganie pokarmu w podróży jest bardzo dyskretne. W ofercie Philips Avent są do wyboru dwa warianty laktatora ręcznego: z pojemnikiem na pokarm lub z butelką w komplecie. Dla łatwiejszego łączenia karmienia piersią i butelką szeroki smoczek butelki Natural, przypominający kształtem kobiecą pierś, pozwala dziecku przyssać się w naturalny sposób. Teraz w ramach promocji w ciągu 60 dni od daty zakupu będziesz mogła zwrócić nieużywany laktator, jeśli okaże się nieprzydatny - bez problemów i dodatkowych kosztów. Warunkiem jest nierozpakowanie urządzenia oraz przedstawienie dowodu zakupu. Akcja potrwa do i obejmuje sklepy w całej Polsce1. 

Zestaw startowy dla mamy


Dodatkowo w wybranych sklepach sieci Rossmann dostępny jest również zestaw startowy Natural z laktatorem ręcznym i dodatkowymi akcesoriami w prezencie. W zestawie otrzymasz wszystko, co jest potrzebne od dnia narodzin dziecka: laktator ręczny z butelką, smoczek uspokajający, 2 torebki do przechowywania pokarmu oraz 8 jednorazowych wkładek laktacyjnych. 

Smoczek przeznaczony jest dla dzieci w pierwszych 6 miesiącach życia. Pomoże on Twojemu maleństwu uspokoić się o każdej porze. Woreczki do przechowywania pokarmu to bezpieczny sposób na zachowanie cennego mleka matki. Można je przechowywać w lodówce lub zamrażarce. Zostały wysterylizowane i są gotowe do natychmiastowego użycia. Z kolei szczelne, chłonne i cienkie wkładki laktacyjne (2mm) zapewnią Ci poczucie komfortu w dzień i w nocy. Warstwa zewnętrzna zapobiega przeciekaniu, zabezpieczając ubrania przed wilgocią, a jednocześnie przepuszcza powietrze, a warstwa o fakturze plastra miodu jest miękka i jedwabista w dotyku oraz dopasuje się do delikatnej skóry.
Zestaw startowy z laktatorem ręcznym dostępny jest tylko w wybranych sklepach Rossmann. Zobacz listę sklepów.

Więcej:
Philips

Zobacz także

Popularne tematy