GRY
 
 

To będzie potrzebne przedszkolakowi! Wyprawka do przedszkola – lista do druku

Dziecko, które zaczyna przedszkole, będzie potrzebowało kilku rzeczy na dobry początek. Jeżeli nie wiesz jeszcze, co kupić, podpowiadamy, o co prawdopodobnie poproszą przedszkolanki. Dla ułatwienia przygotowaliśmy listę do druku. Zobacz!

mama i córka
fot. fotolia.com
Zwłaszcza w państwowych przedszkolach wyprawka do przedszkola przygotowywana przez rodziców bywa naprawdę bogata: pościel na leżakowanie, przybory toaletowe, ubranka na zmianę i długa lista artykułów papierniczych. Taką wyprawkę przygotowuje się raz w roku, na początku września. Później panie czasami proszą o doniesienie czegoś, ale zazwyczaj są to drobiazgi, np. pędzelek albo bibuła - takie rzeczy, które będą potrzebne na bieżąco w planowanych zabawach kreatywno-plastycznych.

Podpisywanie wyprawki do przedszkola

Pamiętaj, że w przedszkolu publicznym w grupie przedszkolnej jest więcej dzieci, a co za tym idzie - siłą rzeczy jest też więcej przedmiotów, które do przedszkolaków należą. Panie przedszkolanki na pewno nie będą w stanie zapamiętać czy fioletowa szczoteczka do zębów należy do Jasia czy Lenki. Możesz się też spotkać z sytuacją, że w przedszkolnej szatni będą koło siebie wisiały takie same worki na kapcie czy nawet takie same kapcie do przedszkola dla dziecka. W takie sytuacji warto podpisać rzeczy dziecka, naszyć lub nakleić na nie jakiś charakterystyczny znaczek i nauczyć malucha, że jego rzeczy mają taki znak/napis. 
Redakcja poleca: Wybieramy plecak dla przedszkolaka - film
Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę kupując pierwszy plecak dla dziecka. Zobacz te najładniejsze i najbardziej praktyczne! Poznaj kontrowersyjne plecaki ze smyczą.

Dodatki do wyprawki przedszkolaka, które pomogą w adaptacji

Świetnym pomysłem jest dołączenie do podstawowej wyprawki, która zawiera głównie artykuły szkolne, czegoś, co pomoże dziecku oswoić się w nowej sytuacji. Może to być ulubiona zabawka do przedszkola czy jakaś nowa maskotka - może symbolizować nowy etap w życiu malucha i towarzyszyć mu jako wsparcie w nowym miejscu. To element nauki samodzielności, a także poniekąd ułatwienie pracy paniom w przedszkolu, zawsze będą mogły jakoś zacząć rozmowę z maluchem, np. na temat wspomnianej zabawki.

Wyprawka do przedszkola – lista do druku

Kliknij na obrazek i wydrukuj gotową listę z wyprawką do przedszkola!

Zobacz też:
Doładuj
Przeładuj