sala_intensywnej_terapii.jpg
fot. mat. pras.

Komfort dla mam i noworodków dzięki Fundacji Polsat i marce Pampers

Do nieremontowanego od 30 lat Oddziału Położniczo-Neonatologicznego szpitala w Lubartowie zawitała nowa jakość. Młode mamy ze swoimi nowo narodzonymi dziećmi mogą spędzać pierwsze wspólne doby w komfortowych warunkach.
Małgorzata Wódz
sala_intensywnej_terapii.jpg
fot. mat. pras.
Jedno się nie zmieniło – niezwykły widok z okien, który roztacza się z każdej sali. Oddział mieści się bowiem na czwartym piętrze rejonowego szpitala w pięknie położonym Lubartowie. Ale młode mamy – jak wiadomo – nie mają ani czasu, ani ochoty na podziwianie widoków. Całą uwagę poświęcają dziecku i bardzo cenią sobie komfortowe warunki, w jakich mogą oswajać się z macierzyństwem.

Wyremontowane sale

Dzięki gruntownemu remontowi wszystkie sale lubartowskiego oddziału nie tylko lśnią nowością. Zostały również doskonale doposażone. Na oddziale znalazły się nowe meble i nowoczesne stanowiska pielęgnacyjne, które ułatwiają mamom przeprowadzanie wszelkich koniecznych przy dziecku czynności. Stworzono również specjalny pokój laktacyjny, w którym do dyspozycji pacjentek oddano nowe laktatory ufundowane przez markę Pampers. Modernizacja objęła nie tylko sale pacjentów, ale również neonatologiczny gabinet zabiegowy, kuchnię i łazienki, które zostały dostosowane do potrzeb kobiet w ciąży i po porodzie.
Redakcja poleca: Szpital w Grodzisku Maz. zabiera chore dzieci w podóż do 6 krain i ... w kosmos [WIDEO]
Kolorowe ściany wymalowane w bajkowe przygody dzieci, łóżka dla rodziców w każdej sali, lśniące czystością łazienki - tak może wyglądać pobyt chorego dziecka w tym szpitalu, który swoją przemianę zawdzięcza m.in. marce Pampers i Fundacji Polsat.

Nowoczesny sprzęt

Oddział Neonatologii w Lubartowie jest ośrodkiem o II stopniu referencyjności, w którym z roku na rok zwiększa się ilość urodzeń noworodków. Dzięki Fundacji Polsat do oddziału trafił aparat USG pozwalający diagnozować prawidłowy rozwój dziecka, także w łonie mamy. A przy wsparciu lokalnego przedsiębiorcy, Wojciecha Trykacza, Fundacja zakupiła lokalizator żył. Ten sprzęt ułatwia bezproblemowe i szybkie wkłucie igły w cieniutkie żyłki noworodka.
Oddział położniczo-neonatologiczny w szpitalu w Lubartowie
Sala pacjentów na Oddziale Położniczo-Neonatologicznym szpitala w Lubartowie
 

Wspólnie dbamy o bobasy  

Tworzenie komfortowych przestrzeni w szpitalach dla rodziców to część niezwykłej kampanii „Wspólnie dbamy o bobasy", prowadzonej przez markę Pampers od kilku lat. Jej celem jest sprawienie, by pobyt w szpitalu stał się wydarzeniem jak najmniej stresującym dla rodziców. Dzięki przyjaznym warunkom, w których przebywają, cała ich uwaga może być skupiona na dziecku.

Modernizacja Oddziału Położniczo-Neonatologicznego w szpitalu w Lubartowie była trzecim wspólnym projektem marki Pampers i Fundacji Polsat. Poprzednie projekty zrealizowano w szpitalach w Otwocku i Grodzisku Mazowieckim. Obejmowały remont oddziałów pediatrycznych i miały na celu stworzenie komfortowych warunków dla rodziców towarzyszących swoim dzieciom w czasie hospitalizacji.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy