GRY
 
 

9-latka ukończyła ekstremalny 24-godzinny bieg, by zainspirować inne dzieci

„Nie chciałabym, żeby ktokolwiek musiał przechodzić przesz to, co ja przeszłam. Chcę pokazać innym dzieciom, że mogą robić co chcą i mogą być kim chcą” – mówi 9-letnia Milla, najmłodsza uczestniczka wyścigu BattleFrog.

Milla Bizzotto ukończyła ekstremalny bieg marynarki wojennej
fot. miamiherald.com
BattleFrog to wyścig dla każdego, kto chce zmierzyć się ze sobą i swoimi słabościami. Podczas 24-godzinnego biegu uczestnicy muszą przebyć prawie 60 km, czołgając się w błocie, wspinając po linach, pływając i  skacząc. Cała trasa przypomina plac ćwiczeń amerykańskiej marynarki wojennej. Milla Bizzotto, 9-letnia uczennica, jest najmłodszą osobą, która ukończyła bieg.


Milla przygotowywała się do biegu przez 9 miesięcy. Ćwiczyła 5 razy w tygodniu pod okiem swojego taty, trenera crossfitu i właściciela siłowni. Tata towarzyszył dziewczynce podczas wyścigu – gdy Milla była młodsza, sam kilkakrotnie brał w nim udział. Dzięki wspólnej pasji, wzmocniła się więź między Millą a jej rodzicami.

9-latka tłumaczy, że ma jedno ciało i chce je wykorzystać. Nie chce grać w gry komputerowe, woli skupić się na aktywności fizycznej i inspirować inne dzieci. „Nie chcę, żeby ludzie z czegoś rezygnowali, bo w siebie nie wierzą tylko dlatego, że ktoś powiedział im, że nie mogą w siebie wierzyć” mówi Milla.

Jesteśmy pod wrażeniem wysiłku, jaki Milla włożyła w przygotowania do biegu. Mamy nadzieję, że rodzice dbają o jej zdrowie i pasja nie stanie się groźną obsesją…

Czytam także: Rola taty w życiu dziecka
Redakcja poleca: Czy twoje dziecko powinno trenować tenis? – zobacz film
Myślisz o tym, by zapisać swoje dziecko na zajęcia sportowe? Świetna decyzja, bo dzieci w dzisiejszych czasach mają zbyt mało ruchu. Tylko, jaką dyscyplinę wybrać? Zobacz film, jak trenują dzieci w tenisowej szkółce Legii. Kto wie, może właśnie ten rodzaj sportu spodoba się twojemu dziecku.
Doładuj
Przeładuj