Kontrowersyjna wystawa antyaborcyjna we Wrocławiu
fot. Facebook/Fundacja Pro - Prawo do Życia Wrocław

Drastyczne zdjęcia na płocie kościoła – czy dzieci powinny to oglądać?!

Wystawa antyaborcyjna przy jednym z wrocławskich kościołów oburzyła mieszkańców. Jej organizatorzy przekonują, że zdjęcia martwych płodów to odpowiedni widok dla dziecka. Zgadzacie się z tym?
Hanna Szczesiak
Kontrowersyjna wystawa antyaborcyjna we Wrocławiu
fot. Facebook/Fundacja Pro - Prawo do Życia Wrocław
Kilka miesięcy temu pisaliśmy o 3-metrowych billboardach, przedstawiających zdjęcia 11-tygodniowego martwego płodu, które zawisły w kilku polskich miastach.

Wystawa antyaborcyjna we Wrocławiu

Od kilku dni na płocie jednego z wrocławskich kościołów można oglądać podobne, nieco mniejsze billboardy. Widnieją na nich zdjęcia płodów po aborcji i antyaborcyjne hasła, np. "Przemoc wobec bezbronnych" czy "Aborcja zabija". Za wystawę jest odpowiedzialna Fundacja Pro – Prawo do Życia, popierająca całkowity zakaz aborcji. Zszokowani wystawą mieszkańcy Wrocławia wezwali policję. Funkcjonariusze ustalają legalność wystawy.
Redakcja poleca: Nie lecząc zębów możesz doprowadzić do przedwczesnego porodu
Częste podjadanie oraz wymioty występujące we wczesnej fazie ciąży niszczą szkliwo zębów i powodują próchnicę. Zaniechanie wizyty u dentysty przez kobietę ciężarną może doprowadzić do zakażenia, co skutkuje poronieniem lub przedwczesnym porodem.

Czy dzieci powinny oglądać takie zdjęcia?

Przedstawiciel fundacji, Adam Brawata, zapytany przez Gazetę Wrocławską, czy takie zdjęcia nie są zbyt drastyczne dla dzieci, odpowiedział, że taki widok nie zaszkodzi maluchom. Brawata podkreślił, że fundacja ma opinię psychologa w tej kwestii i kilkakrotnie wygrywała sprawy sądowe dotyczące podobnych wystaw. Zaznaczył również, że to nie same zdjęcia są drastyczne, ale aborcja.
 

 
Niezależnie od naszych przekonań, powinniśmy się zastanowić, czy takie zdjęcia powinny być eksponowane w przestrzeni publicznej. Z jednej strony, niezależnie od opinii psychologa fundacji, taki widok może być dla dziecka szokujący i drastyczny. Z drugiej strony powinniśmy myśleć o kobietach, które straciły ciążę, a takie zdjęcia przypominają im o przeżywanej tragedii...

Czy według was pokazywanie takich zdjęć jest na miejscu? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także: Czy takie zdjęcia to odpowiedni widok dla naszych dzieci?!

Źródło: gazetawroclawska.pl, rynekzdrowia.pl
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy