GRY
 
 

Wystawa - Nie ma dzieci - są ludzie

Do końca października 2012r., Teatr Lalek Pleciuga zaprasza na wystawę przygotowaną przez Rzecznika Praw Dziecka w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka.

Teatr Lalek "Pleciuga"
Wystawa została przygotowana przez Rzecznika Praw Dziecka oraz Muzeum Harcerstwa. Wystawa „Nie ma dzieci - są ludzie" składa się z 20 plansz, które zostały podzielone na 2 części. Pierwsza przedstawia kalendarium życia i twórczości Janusza Korczaka oraz jego dokonania pedagogiczne i społeczne, druga poświęcona jest problemowi ochrony praw dziecka, począwszy od pierwszych prób ich skodyfikowania, poprzez kolejne deklaracje i akty prawne, m.in. Deklarację Praw Dziecka i Konwencję o Prawach Dziecka. Na planszach zaprezentowano instytucję Rzecznika Praw Dziecka i jego działania na rzecz ochrony i upowszechniania praw najmłodszych. Wystawa pokazuje również historię Orderu Uśmiechu, jedynego w swoim rodzaju odznaczenia, którym dzieci honorują wybranych przez siebie dorosłych. Ustanowienie przed 45 laty Orderu Uśmiechu było pierwszą realizacją idei Janusza Korczaka, by dzieci miały prawo wyrażać swoje zdanie o działaniach podejmowanych przez dorosłych.

Wystawę mogą Państwo obejrzeć w Teatrze Lalek "Pleciuga" do końca października.

Teatr Lalek PLECIUGA
pl. Teatralny 1
71-405 Szczecin
Redakcja poleca: Szczepienia ratują życie, a dziecko może je polubić! Przekonuje Wojciech Mikołuszko
Szczepienie może być punktem wyjścia do rozmowy na temat chorób. Dziecko może przestać bać się szczepień i zainteresować się nauką - mówi Wojciech Mikołuszko, dziennikarz i popularyzator nauki.
Doładuj
Przeładuj