GRY
 
 

Muzeum dziecięcych różności - zróbcie wystawę w domu!

Jeśli nie wiesz, na jaką wystawę mogłabyś zabrać swojego maluszka, albo obawiasz się, że „dorosłe” muzea tylko dziecko znudzą, wspólnie przygotujcie wystawę w domu!

domowa wystawa prac dziecka

Samodzielna twórczość i zakładanie pierwszych kolekcji to bardzo ważny etap w rozwoju dziecka. Dlatego warto docenić wysiłek dziecka i zaproponować mu wspólne zorganizowanie domowego muzeum. Co może się w nim znaleźć?

Prace plastyczne dziecka

Zachwycasz się kolorowymi rysunkami swojego dziecka? Pokażcie je na domowej wystawie!

Niech maluch rysuje, maluje farbami akwarelowymi, robi wycinanki z papieru... Możesz mu też zaproponować, aby jego prace dotyczyły wybranego tematu, np. wczorajszej wycieczki do parku.

Rozwieście dzieła w pokoju. Możecie np. przymocować je taśmą klejącą do szafek albo przypiąć do sznurka żabkami - tak jak rozwiesza się pranie.

Najważniejsze jest to, żeby na wystawę została zaproszona rodzina.  Dziecko będzie dumne i przejęte!

Przeczytaj także jak rysują dzieci w wieku przedszkolnym
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Skarby z lasu

W muzeum mogą znaleźć się także eksponaty przyrodnicze.

Przygotuj gablotkę:  małe pudełeczka poprzyklejaj obok siebie na dużym kawałku tektury. Wyłóż je w środku bawełnianym materiałem albo kolorowym papierem.  Gotowe!

Teraz pozostaje tylko poszukać skarbów – na spacerze dziecko znajdzie ich całe mnóstwo: mogą nimi być kolorowe liście, ptasie piórka, kamyczki, a nawet kora z drzew.

Niech wystawę obejrzy z zaciekawieniem cała rodzina – dziecko będzie szczęśliwe!

Obejrzyj FILM o tym, jak piękne obrazy można wyczarować z jesiennych liści

Przeczytaj także jak zorganizować teatr w domu

Pomysły na zabawy zostały zaczerpnięte ze zbioru "365 dni z kochanym maleństwem – zabawa i poznawanie świata z dziećmi od noworodka do dwulatka", Sheila Ellison, Susan Ferdinandi, wyd. W.A.B., Warszawa 2002

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj