spotlight kids

Spotlight Kids - wystawa i warsztaty dla dzieci w Zachęcie od 21.04, Warszawa

Zapraszamy na wystawę Spotlight Kids do Zachęty.
spotlight kids
SPOTLIGHT KIDS w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki z udziałem Anety Grzeszykowskiej, Agnieszki Brzeżańskiej i Janusza Łukowicza.
 
To już czwarta edycja SPOTLIGHT KIDS, długoterminowego projektu tworzonego przez artystów, pedagogów i pasjonatów sztuki współczesnej, cieszącego się ogromnym powodzeniem wśród odbiorców.
 
Tym razem spotkamy się w jednej z najważniejszych instytucji związanych ze sztuką współczesną w Polsce. 21 kwietnia Sztukostwory opanują Zachętę. W programie jak zawsze znajdą się warsztaty i spotkania z artystami, specjalnie autorskie i kuratorskie oprowadzania po wystawach, strefa malucha oraz brunch dla rodziców i ich pociech.
 
Celem SPOTLIGHT KIDS jest poszerzanie wiedzy na temat sztuki współczesnej wśród jej najmłodszych odbiorców. Jednym z kluczowych działań realizowanych przez platformę jest organizacja warsztatów z uznanymi artystami pod nazwą SZTUKOSTWORY. 
Tym razem do współpracy zaprosiliśmy twórców reprezentujących różne dziedziny: malarstwo, sztukę konceptualną i audiowizualną.
 
21 kwietnia, w niedzielę od godziny 12:00 do 18:00 Zachęta, stanie się epicentrum sztuki współczesnej dla najmłodszych i ich rodziców.
 
Warsztaty twórcze – Sztukostwory, przygotują po raz kolejny uznani polscy artyści. Tym razem będą to: Aneta GRZESZYKOWSKA (fotograf i grafik), Agnieszka BRZEŻAŃSKA (malarka i fotograf) 
i Janusz ŁUKOWICZ (artysta konceptualny). 
 
Warsztaty skierowane do dzieci w wieku od 6 do 10 lat:
 
– „Abecadło z pieca spadło” – prowadzenie Aneta GRZESZYKOWSKA
 
– „Wyprawa w kosmos” – prowadzenie Agnieszka BRZEŻAŃSKA
 
– „Kolorowe przypadki” – prowadzenie Janusz ŁUKOWICZ
 
Czas trwania każdego z warsztatów: 90 minut
Udział w każdym z warsztatów jest płatny:25 zł od osoby
Bilety dostępne w kasie Zachęty od 16.04 – pula biletów ograniczona
 
Wspólne z Zachętą przygotowaliśmy dla dzieci i rodziców specjalny program oprowadzania po aktualnych wystawach prezentowanych w galerii: „Splendor tkaniny” oraz indywidualnej wystawie Anety Grzeszykowskiej – „Śmierć i dziewczyna”, po której przewodnikiem będzie sama artystka. 
 
Specjalnie z myślą o dorosłych Sztukostworach przygotowaliśmy nowe elementy programu SPOTLIGHT KIDS. 
Bownik przedstawi swój wykład na temat postaw i strategii artystów posługujących się fotografią „Znaczenie fotografii w sztuce współczesnej”.
 
Przez cały czas trwania SPOTLIGH KIDS rodzice i opiekunowie będą mogli wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez Małgorzatę Winter w ramach pracowni otwartej – Niewyobrażalne możliwości – otwarte warsztaty DIY: wyrób naszyjników techniką needleweaving w połączeniu z rozmową o włóczkowych strategiach w sztukach wizualnych – udział w warsztatach i panelu dyskusyjnym jest bezpłatny.
 
Na dorosłych czekać będą również  gry i zabawy, prasa oraz specjalnie na tę okazję przygotowane przez bistro Po Prostu Zachęta, pyszne potrawy i napoje.
Patronat nad projektem objęli: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy,  Radio Bajka, Gazeta Wyborcza / Co Jest Grane, AMS, Magazyn Gaga, Magazyn Kikimora, Gazeta.pl Warszawa , Qlturka.pl, Czasdzieci.pl oraz Ładnebebe.pl.
 
Wstęp na wystawę „Splendor tkaniny” jest płatny zgodnie z cenami obowiązującymi w Galerii Zachęta:
Bilet rodzinny: 18 zł (wstęp 4 osób w tym maksymalnie dla dwóch osób dorosłych z dziećmi lub młodzieżą szkolną do lat 18)
Bilet ulgowy: 10 zł
Bilet normalny: 15 zł
 
Wstęp na wystawę Anety Grzeszykowskiej tego dnia będzie bezpłatny!
 
Mecenasem projektu jest firma PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
Partnerzy: Marki Lefranc & Bourgeois i Snazaroo oraz IKEA
Redakcja poleca: Czy wody płodowe mogą odejść bez skurczów, wyjaśnia ginekolog [WIDEO]
Odejście wód płodowych przed pojawieniem się skurczów porodowych to jeszcze nic niepokojącego. Gdy wody płodowe odejdą, warto jednak się pospieszyć i jechać do szpitala, nawet jeśli skurcze wciąż nie występują. Dlaczego to ważne − tłumaczy ginekolog.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy