GRY
 
 

Wystawa w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, 23.04-19.05

Zapraszamy na wystawę w Muzeum Zabawek w Kielcach. Wystawa potrwa do 19 maja.

muzeum zabawek, plakat, wystawa wozów strażackich
 W Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach od 23 kwietnia do 19 maja w Galerii „Abrakadabra” zagości wystawa „Straż Pożarna w miniaturze”. Będzie można zobaczyć kilkadziesiąt modeli wozów strażackich z kolekcji Pawła Gawrona, a także ciekawe dioramy. Wernisaż wystawy odbędzie się 23 kwietnia o godzinie 11.00.
 
 Wystawa związana jest  z przypadającym w 2013 roku jubileuszem 140-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej. Przewidziano rozmaite atrakcje związane z pożarnictwem: ustawiony w pobliżu Muzeum wóz strażacki, prezentacje sprzętu pożarniczego. Dzieciaki będą mogły zobaczyć, co znajduje się w nowoczesnym bojowym wozie strażackim, dowiedzieć się, jak wygląda dzień pracy strażaka. Ponadto zastępca Komendanta Miejskiego bryg. mgr inż. Robert Sabat  przeczyta opowiadanie Czesława Janczarskiego pt. „Jak Wojtek został strażakiem”. Paweł Gawron jest  nie tylko kolekcjonerem modeli samochodów, motocykli,samolotów, ale także wykonuje miniatury rożnych mechanicznych środków transportu.

Szczególnie interesuje się miniaturami wozów strażackich, które wyróżniają się spośród innych modeli wyjątkowym wyglądem i wyposażeniem. Hobbysta swoje zainteresowania wyniósł z domu rodzinnego, jego ojciec był inżynierem-mechanikiem i  zaznajamiał syna od najwcześniejszych lat z tajnikami techniki. Paweł Gawron już jako gimnazjalista wykonywał modele samochodów, samolotów i wagonów. Jego pasja mimo upływu lat nie osłabła. Ciekawostką jest fakt, że w prowadzonym przez siebie zakładzie przemysłowym jako jeden z pierwszych produkował farby modelarskie. Dzięki coraz bogatszej kolekcji uczestniczył w wystawach organizowanych przez m.in. Muzeum Techniki w Warszawie, a także Muzeum Motoryzacji w Warszawie.
Redakcja poleca: Zobacz hity wśród gier dla dzieci - film
Jaką kupić pierwszą grę planszową? Jak wybrać odpowiednią grę dla całej rodziny? Poznajcie najciekawsze gry dla dzieci, a wśród nich taka, która pachnie ogniem!
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami