Mama 2-miesięcznej dziewczynki przyznaje, że karmienie piersią jest trudne
fot. Instagram/The Nashville Bump

"To naprawdę, naprawdę trudne" – myśli tak większość mam!

"Powiem to w imieniu nas wszystkich..." – pisze o karmieniu piersią Leah, mama 2-miesięcznej dziewczynki. Zgadzasz się z nią?
Hanna Szczesiak
Mama 2-miesięcznej dziewczynki przyznaje, że karmienie piersią jest trudne
fot. Instagram/The Nashville Bump
O tym, że karmienie piersią nie zawsze jest łatwe, słyszała każda ciężarna i każda młoda mama. Choć są kobiety, które nigdy nie miały problemów z laktacją, dla większości karmienie piersią to stres, presja i wielka niewiadoma.

"Karmienie piersią to pytania bez odpowiedzi"

Leah, mama 2-miesięcznej Penelope opublikowała na Instagramie post, które poruszył tysiące kobiet. Dlaczego jest tak wyjątkowy? Przeczytajcie:

"Ok, powiem to w imieniu nas wszystkich. Karmienie piersią jest trudne. Jest naprawdę, naprawdę trudne. Czasem nie jestem w stanie nawet wyjaśnić, dlaczego tak jest. Niepewność, odpowiedzialność, zaangażowanie, dyskomfort... A to tylko kilka powodów. Ufałyśmy naszym ciałom, kiedy przez 9 miesięcy nosiły nasze dzieci i teraz musimy zaufać, że dadzą im pokarm, dzięki któremu będą rosnąć i zdrowo się rozwijać. Do tego ta presja. Karmienie piersią jest pełne pytań bez odpowiedzi. Naprawdę nie wiesz, o co chodzi. Za dużo? Za mało? Za szybko? Za mało pokarmu właściwego? No i oczywiście, jak poznać, że dziecko się najada? Sprawdzić, czy przebiera na wadze. Już lecę po moją wagę dla noworodków. Tak bardzo chcemy przetrwać, tak bardzo chcemy, żeby nasze dzieci rozkwitały. Chcemy tej więzi. Doświadczenia. W końcu karmienie piersią jest najlepsze. Tylko to się liczy. Mimo to, w tej chwili wiem jedynie, że karmienie piersią jest trudne. Robię to, co w mojej mocy, ale zawsze z tyłu głowy mam jakąś wątpliwość. Zawsze się zastanawiam, czy robię wszystko dobrze. Jestem zdeterminowana, by przez to przejść. Chcę tego. Mamy naprawdę potrzebują wsparcia. Droga mamo, jeśli to czytasz, to wiedz, że nie jesteś szalona, karmienie jest trudne, a Ty sobie świetnie radzisz. Oby tak dalej! Doszły mnie słuchy, że później będzie łatwiej" – napisała Leah.

Zgadzacie się z nią? Czy dla was karmienie piersią również było trudne i czułyście presję, o której pisze Leah?

Czytaj także: Jak wygląda macierzyństwo? Zobacz przezabawne ilustracje
 

Źródło: babyology.com.au
Redakcja poleca: Relacje ze znajomymi po porodzie – film
Każda młoda mama świata poza swoim dzieckiem nie widzi. Jak rozmawiać z przyjaciółmi, aby nie zanudzić ich historiami o pieluszkach podpowiada psycholog Adriana Klos.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy